15-letni super talent Jonah Kusi-Asare to kolejny duży towar eksportowy Szwecji

0
30
Jonah Kusi-Asare

15-letni napastnik Jonah Kusi-Asare, jak był jeszcze mniejszym chłopcem, zadziwiał swoim wyjątkowym talentem. Ma tempo i zmiany tempa, które sprawiają, że jest prawie niemożliwy do zatrzymania. Już dwa lata temu Bayern Monachium skontaktował się z klubem Brommapojkarna w sprawie ewentualnej przyszłej współpracy.

Bild donosi dziś, że Jonah Kusi-Asare, który na początku stycznia ogłosił swój transfer do AIK i stał się częścią sztokholmskiej drużyny U17, znalazł się na liście kilku klubów z całej Europy.

Czytaj: Jude Bellingham nie jest już po prostu zirytowany, ale wręcz kipi ze złości

Bayern Monachium, który stworzył plan, chce zbudować swoją przyszłość wokół Jonaha Kusi-Asare. Odwiedził już go i byli pod wrażeniem.

15-latkiem interesują się także Juventus, Benfica, Red Bull Salzburg i FC Kopenhaga. Każdy chciałby pracować z synem Jonesa Kusi-Asare, który też był dobry w strzelaniu bramek. Tata Asare oprócz Szwecji grał w klubach w Danii, Turcji i Austrii, ale nigdy nie był na tyle dobry, by trafić do jednej z wielkich lig.

Bild twierdzi, że pomimo tego, że był na próbnym treningu w Bayernie Monachium i „pokochał to”, napastnik prowadzi polowanie na Red Bull Salzburg. Powodem musi być po prostu to, że Jonah Kusi-Asare chce jak najszybciej zagrać w „dorosłą piłkę nożną”.

Czytaj: Ivan Toney wydał oświadczenie w związku z doniesieniami, że grozi mu dyskwalifikacja. „Moi prawnicy napiszą do FA”