0
60
Kamil Grosicki; PKO BP Ekstraklasa: Twitter

Lech Poznań – Miedź Legnica 1:0  (Ishak)

W trzech poprzednich meczach Lecha Poznań to rywale jako pierwsi strzelali gole. Zmieniło się to w 19 kolejce. Tym razem, to zawodnik Lecha Poznań Mikael Ishak otworzył wynik spotkania z Miedzią Legnica. Jak się później okazało, był to jedyny gol w tym spotkaniu, choć okazji nie brakowało. Piłkarze mistrza Polski trzykrotnie obijali poprzeczkę, próbując podwyższyć prowadzenie. Ostatecznie jedno trafienie wystarczyło, by wygrać pierwszy mecz w 2023 roku.

O polskiej lidze przeczytasz także tu: PKO Ekstraklasa na najbliższe dni

ogoń Szczecin-Śląsk Wrocław 0:2 (Exposito, Yeboah)

Drużyna Śląska Wrocław, sprawili swojemu trenerowi wyjątkowy prezent urodzinowy – efektowne zwycięstwo z Pogonią Szczecin. To trzecia wyjazdowa wygrana Śląska Wrocław z drużynami z ligowego TOP-7.

Radomiak Radom-PGE FKS Stal Mielec 1:0 (Rossi)

W 19. kolejce Radomiak Radom wygrał z PGE FKS Stalą Mielec po raz pierwszy w historii. Podopieczni Mariusza Lewandowskiego zwyciężyli pierwszy mecz w 2023 roku, ale zachowali drugie czyste konto z rzędu. Do zwycięstwa wystarczyła jedna bramka.

Przeczytaj także: Znamy skład kadry polskich skoczków na zawody Pucharu Świata w Lake Placid

KGHM Zagłębie Lublin – Legia Warszawa 1:2 (Łakomy – Wszołek, Muci)

W Lublinie czarował Josue, który co chwila zachwycał kibiców Legii Warszawa swoimi zagraniami. To za sprawą jego dograń legioniści zdobyli dwie bramki. Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin strzelili gola kontaktowego, ale to nie wystarczyło, żeby zakończyć 19. kolejkę ze zdobyczą punktową. KGHM Zagłębie Lublin – Legia Warszawa 1:2 (Łakomy – Wszołek, Muci)

Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk 1:1 (Włodarczyk – Zwoliński)

W 19 kolejce podopieczni Marcina Kaczmarka zmierzyli się z Górnikiem Zabrze, który w dziewiątej minucie doliczonego czasu pierwszej połowy wyszedł na prowadzenie. W 71. minucie gdańszczanie zdołali jednak wyrównać, gdy czujnością w polu karnym popisał się Łukasz Zwoliński Dla napastnika Lechii był to piąty gol w szóstym meczu.

Raków Częstochowa – Piast Gliwice 1:0 (Czerwiński, bramka samobójcza)

Faworytem pierwszego sobotniego starcia w 19. kolejce sezonu 2022/2023 był Raków Częstochowa. Lider PKO Bank Polski Ekstraklasy doskonale spisuje się na własnym boisku. O zwycięstwie zadecydowała odrobina szczęścia, ponieważ w podbramkowym zamieszaniu jeden z obrońców gości skierował piłkę do własnej bramki, zapewniając drużynie z Częstochowy jednobramkowe prowadzenie.

Widzew Łódź – Jagiellonia Białystok 1:1 (Kun – Martin  Kreuzriegler)

Po remisie 1:1 w Gliwicach z Piastem, Jagiellonia Białystok uzyskała taki sam rezultat w Łodzi z Widzewem w meczu 19. kolejki PKO Ekstraklasy. Niewiele jednak brakowało, by spotkanie zostało odwołane z powodu obitych opadów śniegu. Dobrze, że ostatecznie tak się nie stało, bo potyczka mogła się podobać, wiele się w niej działo, a Żółto-Czerwoni przywieźli ze stadionu groźnego beniaminka cenny punkt.

Wisła Płock – Warta Poznań. Mecz nie odbył się ze względu na złe warunki pogodowe. Nowy termin zostanie podany.