24-letni piłkarz zdradził, że wykryto u niego raka

0
227
U reprezentanta Walii zdiagnozowano nowotwór. Zdjęcie: Twitter

David Brooks ma dopiero 24 lata, a jego kariera już może stanąć pod znakiem zapytania. Stwierdzono u niego nowotwór złośliwy. Czeka go nierówna walka z chorobą, choć piłkarz nie traci motywacji i wierzy, że wszystko będzie dobrze.

David Brooks, który jest w Bournemouth od 2018 roku, wycofał się z najnowszego składu Walii z powodu choroby. 24-latek ujawnił, że zdiagnozowano u niego chłoniaka Hodgkina.

„Bardzo trudno mi o tym mówić, ale wykryto u mnie drugi stopień chłoniaka Hodgkina. W przyszłym tygodniu rozpocznę leczenie. To szok dla mnie i mojej rodziny, ale prognozy są jak na razie pomyślne. Jestem przekonany, że w pełni wyzdrowieję i wrócę do gry tak szybko, jak to możliwe” – oświadczył Brooks w mediach społecznościowych.

Chłoniak Hodgkina to nowotwór, który rozwija się w układzie limfatycznym, będącym częścią układu odpornościowego organizmu, i dotyka głównie młodych dorosłych w wieku około 20 lat lub znacznie starszych osób powyżej 70 roku życia.

„Chciałbym wyrazić uznanie dla lekarzy, pielęgniarek, konsultantów i personelu, którzy leczyli mnie za ich profesjonalizm, ciepło i zrozumienie w tym okresie”.

„Chcę podziękować wszystkim w Walijskim Związku Piłki Nożnej, ponieważ bez szybkiej uwagi ich zespołu medycznego moglibyśmy nie wykryć choroby”.

„Chciałbym również podziękować AFC Bournemouth za ich wsparcie i pomoc w zeszłym tygodniu”.

„Chociaż doceniam zainteresowanie mediów i zainteresowanie, chciałbym prosić o poszanowanie mojej prywatności w nadchodzących miesiącach i będę dzielić się aktualizacjami o moich postępach, gdy będę w stanie to zrobić”.

„W międzyczasie dziękujemy wszystkim za przesłanie wsparcia – to wiele znaczy i będzie mi to potrzebne w nadchodzących miesiącach”.

„Nie mogę się doczekać, aby wkrótce znów was wszystkich zobaczyć i uprawiać sport, który kocham”.

Neill Blake, dyrektor naczelny Bournemouth, powiedział: „Wszyscy w AFC Bournemouth zrobią wszystko, co możliwe, aby wesprzeć Davida i jego rodzinę podczas jego powrotu do zdrowia”.

„Nie ustalamy żadnych ram czasowych na jego powrót; damy Davidowi czas, którego potrzebuje, aby wyzdrowieć i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby mu w tym pomóc”.

„Wiem, że wszyscy będą chętni okazać swoją miłość i wsparcie dla Davida, co ogromnie mu pomoże w powrocie do zdrowia, ale zachęcamy również wszystkich do poszanowania prywatności jego i jego rodziny w tym czasie”.

Czytaj: Pedri uzgadnia nowy kontrakt w Barcelonie. Rekordowa klauzula 18-latka!