Manchester United złożył wniosek. Powstanie pierwsza taka drużyna na świecie.

0
1205

Nie ma wątpliwości, że zainteresowanie kobiecą piłką nożną rośnie, więc największy klub na świecie, Manchester United złożył wniosek do Związku Piłki Nożnej, aby ustanowić profesjonalną drużynę kobiet w drugiej lidze Super League.

– Z przyjemnością ogłaszamy, że klub zamierza ustanowić swój pierwszy w historii profesjonalny zespół kobiecy i złożył wniosek o wpisanie WSL2. – powiedział Ed Woodward, prezes Manchesteru United.

– FA zapewniło doskonałe wsparcie podczas tego procesu i wierzymy, że uruchomienie zespołu w WSL2 dałoby wielu naszym absolwentom z Regionalnego Klubu Talentów szansę na zdobycie pozycji pierwszoligowców. Jeżeli wszystko się dobrze powiedzie, posunięcie to zapewni ścieżkę kariery zawodowej wielu absolwentom – dodał prezes Manchesteru United.

– Drużyna kobieca Manchesteru United musi być zbudowana na takich samych zasadach, co pierwsza drużyna mężczyzn i zaoferować graczom z akademii wyraźną drogę do piłki nożnej na najwyższym poziomie w klubie – zakończył prezes.

PRZECZYTAJ TAKŻE: WIĘCEJ O PIŁCE NOŻNEJ – f7sport.pl

– To jest świetne. Zawsze miałam marzenie, że gram dla United. To mój klub z dzieciństwa, ale musiałam z tego zrezygnować, ponieważ nie mieli kobiecej drużyny. Więc dzisiejsze wiadomości sprawiają, że jestem niesamowicie dumna i szczęśliwa, mówiła norweska piłkarka Caroline Graham Hansen do TV 2.

Panie będą ćwiczyć w The Cliff. Jednak najlepszy klub Norwegii, Rosenborg, jest na linii, nie wiedzą kiedy i czy chcą założyć drużynę.

Panie ćwiczyły w centrum szkoleniowym klubu w The Cliff.