5 klubów Premier League rozmawia z Neymarem

0
625
Neymar coraz bliżej odejścia z PSG; Zdjęcie: PSG: Twitter

Uwielbiamy Neymara, kiedy jest u szczytu swoich sportowych możliwości, ale w ostatnich latach zdarzało się to zbyt rzadko. Dziwi więc fakt, że największe kluby Premier League prowadzą dialog z reprezentantami Brazylijczyka, i są zainteresowane zawodnikiem, który przyzwyczajony jest do zarabiania około dziesięciu milionów tygodniowo.

Czytaj: Talksport: Próba zwabienia Mauricio Pochettino z powrotem

Po dobrym początku sezonu 2022/23 forma Neymara, napastnika Paris Saint-Germain (PSG), drastycznie spadła. To po raz kolejny wywołało plotki i spekulacje dotyczące jego przyszłości, a 31-latek może latem opuścić PSG.

Chociaż odejście Neymara było ogłaszane w prawie każdym okienku transferowym w ostatnich sezonach, sygnały są teraz tak silne, że prawdopodobnie latem nastąpi odejście Neymara. Według Le Parisien, kierownictwo PSG jest chętne na sprzedaż. Francuska gazeta twierdzi, że Todd Boehly był we wtorek w Paryżu i spotkał się z prezesem PSG w celu sprawdzenia warunków związanych z transferem Neymara.

Neymar podpisał czteroletni kontrakt z PSG w maju 2021 roku, a według doniesień PSG może chcieć na nim zarobić pod koniec sezonu 2022-23. W ten sposób będą w stanie zapewnić wystarczające środki na inwestycje na przyszłość.

Będąc jednym z najbardziej uzdolnionych technicznie i kreatywnych napastników na świecie, Neymara nie puszczą za byle jakie pieniądze, a potencjalni kupujący będą musieli wydać fortunę, aby go pozyskać.

Według źródła 90min, kilka klubów Premier League kontaktowało się z przedstawicielami Neymara. Liverpool, Manchester City, Manchester United, Newcastle i Chelsea chętnie pozyskają piłkarza. Kluby te rozmawiały o jego potencjalnej dostępności. Wszyscy chcą zostawić Neymara w Premier League.

Neymar podniósł 4 trofea Ligue 1 od czasu swojego transferu z Barcelony za 222 miliony euro w 2017 roku, ale brakuje mu tytułu, dla którego PSG pozyskało Brazylijczyka. Po porażce 0-1 z Bayernem Monachium we wtorek istnieje prawdopodobieństwo, że Neymar opuści Paryż bez wykonania pracy dla PSG w Lidze Mistrzów.

Czytaj: Przedłużenie kontraktu Luke Aylinga

Ekscytujące będzie obserwowanie tego procesu do czerwca, wraz z transferem Neymara. Brazylijczyk musi mieć świadomość, że czeka go bezlitosne spotkanie z angielską piłką nożną.