Aboubakar Keita wraca do Skandynawii

0
29
Aboubakar Keita

25-letni defensywny pomocnik Aboubakar Keita, który spędził sześć miesięcy na wypożyczeniu w Stabæk z FC Kopenhaga, wraca do Skandynawii i szwedzkiego klubu AIK.

AIK kontynuuje wzmacnianie składu na nadchodzący sezon. W środę wieczorem sztokholmski klub ogłosił, że Aboubakar Keita dołącza do klubu na podstawie kontraktu, który obowiązuje przez cały sezon 2024.

Czytaj: Real Madryt aktywuje klauzulę wykupu

„Jestem gotowy na mecz w koszulce AIK”.

25-latek pochodzi z belgijskiego RSC Charleroi, ale dołącza do czarno-żółtych na zasadzie wolnego transferu, donosi AIK.

Czytaj: Przedstawienie nowego selekcjonera kadry narodowej już za kilka dni

Keita dołączy do Gnaget, gdy tylko otrzyma pozwolenie na pracę w Szwecji. Dyrektor zarządzający i pełniący obowiązki kierownika sportowego Manuel Lindberg o nowym przejęciu:

„Szukaliśmy doświadczonego zawodnika, który potrafi zająć kilka pozycji w obronie, ma silną głowę, jest solidny i dobry w podaniach, i myślimy, że znaleźliśmy to w „Abou”, mówi i kontynuuje:

„Może grać zarówno na pozycji środkowego obrońcy, jak i defensywnego pomocnika i jest zawodnikiem, który ma duże doświadczenie z gry w Skandynawii, co uważamy za zaletę.”

Aboubakar Keita rozpoczął swoją karierę w FC København. Oprócz duńskiego wielkiego klubu reprezentował także Halmstads BK, Stabæk, OH Leuven, RSC Charleroi, RWD Molenbeek i izraelski Sekcia Nes Cijjona.

Czytaj na F7.pl: David Beckham sprawił niespodziankę swojej najstarszej fance w jej 102. urodziny!

Na liście zasług znajdują się również trzy mecze międzynarodowe dla reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej do lat 23.