AC Milan chce pobić rekord transferowy na piłkarza z RB Lipsk

0
0
Milan będzie musiał wyłożyć na Sesko co najmniej 65 mln euro. (zdjęcie: Bence Bocsák, x)

Kontrakt Oliviera Girouda z AC Milanem wygasa wraz z końcem sezonu. Francuz planuje przenieść się do Major League Soccer (MLS), przez co „Rossoneri” potrzebują nowego napastnika.

Według doniesień La Gazzetta dello Sport, AC Milan rozważa potencjalnego następcę napastnika RB Lipsk Benjamina Šeško. Biorąc pod uwagę jego młody wiek i imponujące występy jak na swój wiek, mógłby być doskonałą opcją dla zespołu. W tym sezonie strzelił dwanaście goli w 29 meczach Bundesligi i cztery kolejne w innych rozgrywkach.

AC Milan jest gotowy zainwestować w zawodnika znaczne środki, potencjalnie przekraczające 60-65 milionów euro. Może to jednak nie wystarczyć. Według Sky Sports Germany, kontrakt Šeški zawiera klauzulę umożliwiającą zwiększenie jego klauzuli zwolnienia w zależności od wyników. Obecnie niemiecki klub wycenia jego kontrakt na 65 mln euro, ale kwota ta może wzrosnąć o dodatkowe 10 mln euro.

Klauzula obowiązująca od tego lata jest ściśle powiązana z występami Słoweńca. Jeszcze zimą wynosiła 50 mln euro, ale dzięki dobrej postawie środkowego atakującego w drugiej połowie sezonu wzrosła do 65 mln euro. Ostateczna kwota zależy od czasu gry, bramek oraz asyst. W skrajnym przypadku na koniec sezonu może wzrosnąć do 70-75 mln euro, w zależności od dwóch ostatnich meczów sezonu.

CZYTAJ: Ujawniono cenę, za jaką Juventus jest skłonny pozyskać piłkarza Man United

AC Milan jest gotowy do pozyskania usług Benjamina Sesko. Jeszcze przed wyłonieniem nowego trenera wszyscy byliby szczęśliwi, gdyby w drużynie znalazł się młody i silny środkowy napastnik.

Benjamin Šeško został stworzony przez słoweńskie kluby, ale w wieku szesnastu lat przeniósł się do RB Salzburg, zanim na początku tego sezonu dołączył do RB Leipzig za 24 miliony euro.

Benjaminem Šeško oprócz AC Milanu interesują się również najlepsze kluby Premier League. Zawodnik w obecnym sezonie wystąpił w łącznie 40 spotkaniach, w których strzelił 16 goli i zanotował 2 asysty.

CZYTAJ: Slot ujawnił jedną rzecz, jaką zrobiłby w przypadku przeprowadzki do Liverpoolu