AC Milan postawił ultimatum Manchesterowi United i Chelsea

0
24
Rafael Leao sygnalizuje: „zadzwońcie do mnie”

Lewy skrzydłowy Portugalii, Rafael Leao, zawsze marzył o Premier League, a teraz wygląda na to, że dostanie swoją szansę. AC Milan bardzo chciałby zatrzymać swoją gwiazdę, która dołączyła do klubu z Lille w 2019 roku, ale nie ryzykuje utraty nawet miliarda, pozwalając na wygaśnięcie kontaktu.

Gazzetta dello Sport donosi, że AC Milan sprzeda tego lata napastnika Manchesteru United i Chelsea, Rafaela Leao, jeśli ten nie podpisze nowego kontraktu do końca Wielkanocy. (To oznacza do wtorku).

Czytaj: Legenda Chelsea powraca

AC Milan, który ma z nim kontrakt do lata 2024 roku, ma dość braku postępów w negocjacjach kontraktowych i postawił portugalskiej gwieździe ultimatum.

Drogie i skomplikowane!

Gazzetta donosi, że AC Milan zaoferował Leao umowę, która uczyniłaby go najlepiej opłacanym zawodnikiem w klubie, ale była gwiazda Lille żąda 7 milionów euro rocznie plus premia za podpisanie kontraktu i 16 milionów euro na spłatę zaległego długu wobec Sporting Lizbona.

AC Milan nie jest przygotowany na tak wysokie pensje i nie będzie dopłacał do Sporting Lizbona.

Kontrakt Leao na San Siro wygasa w 2024 roku, co oznacza, że ​​jeśli jego kontrakt nie zostanie przedłużony, AC Milan go sprzeda, aby nie stracić go na darmowym transferze w przyszłym roku.

Czytaj: Wayne Rooney chce zmierzyć się z Jake Paul w swoim debiucie bokserskim

Leao i AC Milan rozmawiali o przedłużeniu, ale nadzieje na San Siro zaczynają słabnąć, aby przekonać 23-latka do pozostania.

Największą przeszkodą do pokonania jest to, że AC Milan odmawia zapłaty odszkodowania, które Leao jest winien byłemu klubowi Sporting Lizbona. Nakazano mu zapłacić Sporting Lizbona 19,5 miliona euro po przegranej sprawie sądowej w związku z naruszeniem kontraktu.

Leao opuścił Sporting w 2018 roku po tym, jak klub nie zakwalifikował się do Ligi Mistrzów, a kibice portugalskiej drużyny wtargnęli do ośrodka treningowego i niszczyli wszystko, co napotkali na swej drodze, zagrażali także piłkarzom. Leao po tej sytuacji stwierdził, że zagraża to jego bezpieczeństwu jako pracownika. Portugalczyk jednostronnie rozwiązał kontrakt i przeszedł na zasadzie wolnego transferu do Lille. Ale Leao przegrał sprawę w sądzie i chce, aby klub, z którym podpisze nowy kontrakt, wypłacił odszkodowanie.

Leao był kluczowym zawodnikiem AC Milan, który zdobył swój pierwszy tytuł Serie A od 11 lat w zeszłym sezonie. Został wybrany piłkarzem roku w Serie A, strzelając 14 goli i dokonując 12 asyst we wszystkich rozgrywkach. W tym okresie był prześladowany przez niekonsekwencję, z pytaniami o jego motywację, ponieważ AC Milan ciężko walczył o utrzymanie tytułu.

Jednak po 11 meczach bez gola, Leao wrócił w niedzielę do formy strzeleckiej z dwoma znakomitymi golami, gdy AC Milan pokonał lidera Napoli 4:0 na Stadio Diego Armando Maradona.

Krążą pogłoski, że zarówno Manchester United, jak i Chelsea będą skłonne zapłacić wymagane wynagrodzenie i „przedyskutować” dług wobec Sportingu Lizbona.