Adam Nawałka: Jestem pełen podziwu dla Kuby Błaszczykowskiego!

0
229
Adam Nawałka podziwia Kubę Błaszczykowskiego Zdjęcie: Twitter/UEFA EURO 2024

– Determinacja, jaką wykazuje Kuba Błaszczykowski i reszta ratowników Wisły Kraków jest niesamowita. Odbudowie klubu przyglądam się z uwagą, a zarazem pełen podziwu – powiedział Interii trener Adam Nawałka. Natomiast odnośnie negocjacji z PZPN-em na temat ewentualnego powrotu do roli selekcjonera Nawałka nie powiedział ani słowa.

Nawałka nie zdradził kompletnie nic odnośnie rozmów z prezesem Kuleszą. Jak na razie to, kto zostanie nowym selekcjonerem Biało-Czerwonych, to jedna wielka tajemnica.

Ale tajemnicą nie jest to, co Nawałka myśli o Kubie Błaszczykowskim. Były (i być może przyszły) selekcjoner wypowiada się w samych superlatywach o pracy współwłaściciela Wisły Jakuba Błaszczykowskiego, a także jego wspólników – Jarosława Królewskiego i Tomasza Jażdżyńskiego, do których ostatnio dołączyli Władysław Nowak, Adam Adamczyk oraz Adam Łanoszka.

Czytaj: Adam Nawałka zastąpi Paulo Sousę

Działania Kuby i jego współpracowników bardzo mi się podobają. Z uwagą oglądam każdy mecz odbudowywanej przez nich Wisły – podkreśla Nawałka.

– Trafnym wyborem było powierzenie zespołu trenerowi Adrianowi Guli. Widać, że ten fachowiec wykonuje dobrą pracę. Oczywiście, jak zawsze w piłce, szkopuł tkwi w materiale, z jakim pracuje, w jakości piłkarskiej. Dzisiejsza Wisła nie dysponuje takim potencjałem finansowym jak ta za prezesa Cupiała. Dlatego trzeba większej cierpliwości i szczęścia w transferach. Jestem dobrej myśli, uważam, że Kuba naprowadził Wisłę na właściwe tory – powiedział Interii Adam Nawałka.