Adam Nawałka – powołał piłkarzy na mecze z Nigerią i Koreą Płd – wśród powołań niespodzianka.

0
748

Adam Nawałka rozesłał powołania do zagranicznych klubów. Selekcjoner reprezentacji Polski powołał 22 piłkarzy. W kadrze nie ma Jakuba Błaszczykowskiego. W reprezentacji znalazło się miejsce dla Bartosza Białkowskiego i Pawła Jaroszyńskiego. 

Wspomniany Jakub Błaszczykowski, jeden z cenniejszych piłkarzy dla naszej reprezentacji – nie zagra z powodu kontuzji pleców. W tym roku nasz reprezentant nie zagrał jeszcze żadnego meczu w Bundeslidze.

Mecze z Nigerią i Koreą Południową będą ostatnią okazją do sprawdzenia nowych piłkarzy. Pierwsze powołania do dorosłej reprezentacji dostali Bartosz Białkowski i Paweł Jaroszyński. Białkowski ma 30 lat i jest jednym z najlepszych bramkarzy w Championship (drugi poziom rozgrywek w Anglii). Polak występuje Ipswich Town.

– Myślałem, że to żarty. Teraz jestem w siódmym niebie – powiedział bramkarz w rozmowie z portalem laczynaspilka.pl.

Jaroszyński jest lewym obrońcą. Gra w Serie A w drużynie Chievo Verona. W tym sezonie 23-latek zagrał w sześciu meczach ligi włoskiej.

Do kadry – po kontuzji – i to dobra wiadomość – wrócił Arkadiusz Milik.

TUTAJ PRZECZYTASZ WIĘCEJ O PIŁCE NOŻNEJ – piłka nożna f7sport.pl

Zawodnicy powołani na towarzyskie mecze z Nigerią i Koreą Płd:

Bramkarze: Bartosz Białkowski, Łukasz Fabiański Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny.

Obrońcy: Bartosz Bereszyński, Thiago Cionek, Kamil Glik, Paweł Jaroszyński, Marcin Kamiński, Tomasz Kędziora, Łukasz Piszczek.

Pomocnicy: Jacek Góralski, Kamil Grosicki, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Maciej Rybus, Piotr Zieliński.

Napastnicy: Dawid Kownacki,Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Jakub Świerczok, Łukasz Teodorczyk

Mecz z Nigerią zostanie rozegrany we Wrocławiu (23.03). Spotkanie z Koreą Południową odbędzie się na Stadionie Śląskim w  Chorzowie (27.03).

Trzymamy kciuki za biało – czerwonych – i choć to mecze o przysłowiową pietruszkę, liczymy na dobrą grę i zwycięstwo. Do boju Polsko !!!

Zdjęcie profilowe: Facebook.com