Adam Nawałka zastąpi Paulo Sousę

0
269
Adam Nawałka będzie rozmawiał z PZPN-em w sprawie objęcia kadry. Źródło: Twitter

Adam Nawałka jest gotowy, by przejąć reprezentację Polski i poprowadzić Polskę w barażach.

Jak informuje „TVP Sport”, jest bardzo prawdopodobne, że Nawałka przejmie reprezentację Polski po odejściu Paulo Sousy. Szkoleniowiec bierze pod uwagę dość nietypowe rozwiązanie.

Nad polskimi piłkarzami zawisły czarne chmury. Paulo Sousa, obecny trener Biało-Czerwonych chce porzucić reprezentację Polski i trenować jeden z brazylijskich klubów.

Polska federacja nie zamierza jednak iść Portugalczykowi na rękę. Cezary Kulesza stanowczo odrzucił prośbę Sousy o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron.

Prędzej czy później reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera. Każdy już wie, że Portugalczyk nie chce prowadzić Biało-Czerwonych.

W PZPN już się głowią nad tym, kto mógłby zastąpić Sousę. Najbardziej prawdopodobne jest to, że zastąpi go Adam Nawałka. Byłby to dla niego wielki powrót do reprezentacji po ponad 3 latach przerwy.

Według „TVP Sport” szkoleniowiec jest gotów, by podjąć wyzwanie i pomóc „Biało-Czerwonym” w trudnej sytuacji. Stawia jednak przy tym jeden warunek. Kadrę chce poprowadzić tylko w barażach, po nich drużyna miałaby trafić w ręce innego trenera.

Według naszych informacji były selekcjoner poprowadziłby kadrę, ale postawił warunek: zrobi to tylko w dwóch meczach barażowych (o ile do dwóch dojdzie). Polska 24 marca zmierzy się z Rosją na Łużnikach. W przypadku zwycięstwa 29 marca w decydującym spotkaniu podejmie u siebie Szwecję lub Czechy – czytamy w artykule.

Czytaj: Dwie żółte kartki w cztery minuty