Adrianna Sułek z rekordem Polski w pięcioboju

0
45
Adrianna Sułek; zdjęcie: Europejska lekkoatletyka: Twitter

Adrianna Sułek zdobyła złoty medal podczas halowych mistrzostw Polski w Toruniu, bijąc rekord Polski (4860 punktów). To także najlepszy wynik w Europie w tym sezonie.

Adrianna Sułek  pierwszą konkurencję – bieg na 60 metrów przez płotki – ukończyła w czasie 8,33 sekundy.

Następnie w skoku wzwyż pokonała poprzeczkę na wysokości 1,89 metra. Wyrównała tym samym swój rekord życiowy.

Sułek uzyskała również dobry wynik w pchnięciu kulą (13,06 m).

Przeczytaj jeszcze: Kamil Glik po zabiegu. Kiedy powrót na murawę?

Zawodniczka z Bydgoszczy dała prawdziwy popis w skoku w dal. Sułek skoczyła 6,56 m, co jest nie tylko jej rekordem życiowym, ale i najlepszym wynikiem wśród wieloboistek w tym roku na świecie. Ponadto 23-latka znalazła się w polskiej czołówce najlepszych rezultatów, jeśli chodzi o skoki w hali.

Przed ostatnią konkurencją – biegiem na 800 metrów – wiadomo było, że Sułek musi przebiec ten dystans w czasie lepszym niż 2:11.31, aby pobić własny rekord Polski (4851 punktów) ustanowiony podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata w Belgradzie. Pięcioboistka zmieściła się rzutem na taśmę (2:10.70).

Nowy rekord kraju wynosi zatem 4860 punktów.

Gratulujemy i jeszcze podkreślamy, że najlepszy wynik w Europie w tym sezonie, to właśnie 4860 punktów Adrianny Sułek. Przyznajmy, że to dobry prognostyk przed Halowymi Mistrzostwami Europy.