Afrykański miliarder jest bliski przejęcia tego klubu za 90 milionów funtów

0
24
Afrykański miliarder, którego tożsamość pozostaje ściśle strzeżona, jest bliski sfinalizowania przejęcia Sheffield United za 90 milionów funtów. Zdjęcie: SPORTbible, Twitter

Tożsamość afrykańskiego inwestora pozostaje pilnie strzeżoną tajemnicą!

Podobno Sheffield United jest bliskie wykupienia przez afrykańskiego miliardera w transakcji wartej 90 milionów funtów.

Sheffield United dążą do awansu z powrotem do Premier League w tym sezonie, ale zostali dotknięci embargo transferowym w zeszłym miesiącu z powodu trudności finansowych.

Jednak podobno ich problemy mają zostać złagodzone przez przejęcie – choć tożsamość potencjalnego nowego właściciela pozostaje tajemnicą.

The Times donosi, że kupujący jest obecnie przedmiotem testów właścicieli i dyrektorów EFL, ale jak dotąd nie zgłoszono żadnych problemów.

Mówią, że embargo, który uniemożliwia im kupowanie zawodnika przez następne 18 miesięcy, chyba że wygrają awans, został nałożony, ponieważ Sheffield United nie spłacali rat przy podpisywaniu kontraktów.

Obejmowało to płatności na rzecz Liverpoolu za napastnika Rhiana Brewstera, który podpisał umowę w październiku 2020 roku za 23,5 miliona funtów, ale nie spełnił oczekiwań ani ceny.

Czytaj: Chce gracza Liverpoolu

22-latek, członek reprezentacji Anglii, która wygrała mistrzostwa świata do lat 17 w 2017 roku, nie załapał się do planów Jürgena Kloppa dotyczących pierwszego zespołu i wyjechał na Bramall Lane w poszukiwaniu regularnej gry w pierwszej drużynie.

Ale udało mu się rozegrać tylko 63 występy dla Sheffield United z powodu różnych problemów ze ścięgnem podkolanowym i zarejestrował skromne pięć bramek i jedną asystę.

Podobno United próbuje również renegocjować strukturę płatności dla szwedzkiego klubu Malmo za bośniackiego obrońcę Anela Ahmedhodzicia, który przeniósł się zeszłego lata.

Embargo zostało nałożone, ponieważ książę Abdullah, obecny saudyjski właściciel klubu, był bliski sprzedaży klubu z South Yorkshire.

Niepewność co do finansów doprowadziła do doniesień, że Sheffield United będą zmuszeni sprzedać gwiazdorskiego pomocnika Sandera Berge podczas styczniowego okienka transferowego, aby zebrać fundusze.

Norweg był powiązany z przeprowadzką za 20 milionów funtów do Newcastle lub Fulham, ale fakt, że United go zatrzymał, jest uważany za znak, że ich problemy finansowe zostaną wkrótce rozwiązane.

Czytaj: Agent Marcela Sabitzera ostrzega Manchester United

Sheffield United jest również w potencjalnie niebezpiecznej sytuacji utraty 15 graczy za darmo tego lata, kiedy wygasają ich kontrakty.

Oliver Norwood, Wes Foderingham, Oli McBurnie i Billy Sharp należą do wielkich nazwisk, które tego lata opuszczą klub za darmo.

Amerykanin Henry Mauris był bliski kupienia klubu w zeszłym roku, ale przejęcie upadło po tym, jak nie zdał testu EFL.

Jednak The Times donosi, że ostatnia afrykańska oferta dla klubu jest znacznie bardziej opłacalna.

Podopieczni Paula Heckingbottoma są na dobrej drodze do automatycznego powrotu do Premier League po tym, jak zostali pokonani przez Nottingham Forest w zeszłorocznym półfinale play-off.

Obecnie zajmują drugie miejsce w tabeli mistrzostw, tracą pięć punktów do prowadzącego Burnleya, ale mają 12-punktową przewagę do trzeciego Middlesbrough.

Klub ostatnio grał w najwyższej klasie rozgrywkowej w sezonie 2020-21 i musiałby zainwestować w skład, aby pozostać w Premier League, gdyby wygrał awans.