Agencja piłkarska wydała oświadczenie, czy pomocnik opuści Barcelonę

0
153
Franck Kessie zdobył absolutny szacunek kolegów z drużyny i sztabu szkoleniowego za swoją ciężką pracę i decydujące występy.(zdjęcie: Barça Universal, Twitter)

Agencja piłkarska Ambition Group, której klientem jest Franck Kessie stanowczo zaprzeczyła, jakoby pomocnik miał opuścić Barcelonę podczas tego letniego okienka transferowego.

Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej przeniósł się na Camp Nou na zasadzie wolnego transferu w zeszłym roku po wygaśnięciu kontraktu z AC Milan.

Czytaj: UEFA nie widzi innego wyjścia, jak tylko przyjrzeć się Barcelonie

Kessie walczył o przebicie się do pierwszej jedenastki, kiedy szef Barcelony, Xavi miał dostępny pełny skład, ale niedawna kontuzja Pedriego otworzyła drzwi 26-latkowi, by stać się ważnym graczem.

Pomocnik strzelił już trzy gole i zanotował trzy asysty w 32 występach na poziomie klubowym w tym sezonie, w tym późne zwycięstwo z Realem Madryt w El Clasico w zeszły weekend.

Gol Kessiego był 3000. golem Barcelony na Camp Nou, a wynik sprawił, że drużyna Xaviego objęła 12-punktową przewagę na szczycie tabeli La Liga.

Wciąż jednak trwają spekulacje na temat przyszłości pomocnika, a wiele klubów Premier League, w tym Tottenham Hotspur, bacznie obserwuje rozwój wydarzeń.

W oświadczeniu agencja Kessiego stanowczo zaprzeczyła pogłoskom o możliwym letnim odejściu, twierdząc, że piłkarz będzie w Barcelonie na sezon 2023-24.

 „Zaprzeczaliśmy doniesieniom o transferze Kessiego, ale fake newsy są denerwujące. Szansa na to, że Kessie odejdzie latem z Barcelony jest równa temu, że wężowi wyrosną nogi” – włoski dziennikarz Fabrizio Romano cytuje jego agencję na Twitterze.

„Kessie gra, gra wspaniale, strzela bramki, wpisuje się w historię Barcelony, strzelając bramkę numer 3000 i ktoś znajduje odwagę, by ujawnić zmyślone informacje. Franck wyraził się jasno, Barca też: on chce zostać”.

Czytaj: Cristiano Ronaldo zdobywa bramki w rekordowym występie Portugalii

Kessie strzelił jednego gola i zanotował jedną asystę w 18 występach La Liga w tym sezonie, podczas gdy ma jednego gola i dwie asysty w czterech występach w Copa del Rey, a drużyna Xaviego ubiega się o awans do finału rozgrywek.

Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej strzelił 37 goli i zanotował 16 asyst w 223 występach dla AC Milan, gdzie jego forma doprowadziła do walki o jego usługi na darmowym transferze zeszłego lata.

Umowa Iworyjczyka z Dumą Katalonii wygasa 30 czerwca 2026 roku.

Katalońscy giganci powrócą do gry po przerwie reprezentacyjnej, 1 kwietnia zmierzą się z Elche, który zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.