Al-Ittihad podejmuje ostatnią próbę podpisania kontraktu z Mohamedem Salahem

0
2
Apel Salaha odbił się gigantycznym echem. Dziesiątki milionów wyświetleń. "Życie jest święte". (zdjęcie: liverpool, twitter)

Al-Ittihad uważa, że Mohamed Salah chce do nich dołączyć. Egipski piłkarz jest głównym celem Saudi Pro League. Z kolei Jürgen Klopp upiera się, że nie chce stracić gwiazdy Liverpoolu. Al-Ittihad chce pobić rekord transferowy świata.

Al-Ittihad wysłał delegata do Londynu, aby przekonać Mohameda Salaha do przejścia z Liverpoolu do ich klubu. Przez cały ten okres egipska supergwiazda była łączona z przeprowadzką do Arabii Saudyjskiej. Liverpool upiera się jednak, że ich piłkarz nie jest na sprzedaż. Okno transferowe w Anglii dobiegło końca, ale okno transferowe w Arabii Saudyjskiej jest otwarte przez kolejne pięć dni.

Według doniesień Daily Mail, publiczny przekaz Liverpoolu i menadżera Jürgena Kloppa jest jasny. Wierzą, że były zawodnik AS Roma pozostanie na Anfield po zakończeniu okienka transferowego w Arabii Saudyjskiej. Początkowo Al-Ittihad wysłał do Liverpoolu ofertę opiewającą na 150 milionów funtów, ale The Reds natychmiast ją odrzucili.

CZYTAJ: Jürgen Klopp omawia zainteresowanie Saudi Pro League Mohamedem Salahem

Klopp ze swojej strony w ostatnich tygodniach wielokrotnie wyjaśniał swoje stanowisko – nie chce stracić północnoafrykańskiej supergwiazdy.

Klopp powiedział: „Nigdy nie miałem wątpliwości co do jego zaangażowania. To nasz zawodnik i chce tutaj grać”. Niezależnie od komentarzy Niemca, Al-Ittihad próbuje osiągnąć swój cel, zwiększając za każdym razem ofertę. Teraz wyjdą z propozycją 251 milionów funtów w ciągu najbliższych 48 godzin. Istnieją plany, aby uczynić go najlepiej opłacanym piłkarzem na świecie, przewyższającym nawet obecny kontrakt, którym Cristiano Ronaldo cieszy się w Al-Nassr.

CZYTAJ: Zieliński może ugrać lepsze wynagrodzenie w Napoli

Według doniesień, Al-Ittihad przygotowuje się do złożenia rekordowej ceny 251 milionów euro za napastnika Liverpoolu Mohameda Salaha.

Chociaż Klopp był przekonany, że Salah pozostanie w klubie, skrytykował także FIFA i UEFA za umożliwienie Arabii Saudyjskiej przedłużenia okna transferowego. To właśnie dlatego Al-Ittihad próbuje nakłonić egipską supergwiazdę do opuszczenia Liverpoolu.

Termin transferu Saudi Pro League upływa w czwartek wieczorem. Mimo że do końca kadencji zostało zaledwie kilka dni, Al-Ittihad w dalszym ciągu nalega na Salaha. Mocno wierzą, że Salah chce się przenieść, a jedyną rzeczą, która stoi na przeszkodzie temu transferowi, jest porozumienie z właścicielami Liverpoolu.

Źródła bliskie potencjalnej transakcji informują media, że spodziewają się, że Al-Ittihad będzie kontynuował prace nad umową aż do czwartkowego terminu, jeśli będzie to konieczne do przypieczętowania podpisu Salaha.

Liverpool fantastycznie rozpoczął sezon, wygrywając trzy z czterech meczów w Premier League. Jednak odejście Salaha może nadszarpnąć ich wiarygodność, ponieważ potrzebują mocnego składu, aby móc konkurować w Lidze Europy i innych rozgrywkach krajowych. W ubiegły weekend Al-Itti przegrał swój pierwszy mecz w Saudi Pro League z Al-Hilal, w którym gra Neymar.