0
55
Casemiro; zdjęcie: united: Twitter

Alan Shearer broni Casemiro i ujawnia nowy punkt widzenia, który oczyszcza gwiazdę Manchesteru United.

Casemiro został wyrzucony z boiska w drugiej połowie wygranego przez Man United 2:1 meczu z Crystal Palace na Old Trafford w sobotnie popołudnie.

Były napastnik Newcastle United i reprezentacji Anglii, Alan Shearer, uważa, że Casemiro został brutalnie wyrzucony z boiska podczas sobotniego zwycięstwa 2:1 z Crystal Palace.

Brazylijczyk został wyrzucony z boiska w 70 minucie po tym, jak zaczął dusić rywala.

Drużyna Erika ten Haga dobrze radziła sobie na boisku, po 62 minutach prowadziła 2:0 po golach Bruno Fernandesa i Marcusa Rashforda. Chwilę później sytuacja Manchesteru United skomplikowała się przez Casemiro. W pewnym momencie piłkarze zaczęli się popychać, a pomocnik niby złapał Willa Hughesa za szyję. Po opanowaniu sytuacji, sędzia Andre Marriner podszedł do monitora VAR, aby ocenić, co przed chwilą zrobił Casemiro. Arbiter po konsultacji, dał Brazylijczykowi czerwoną kartkę. Była to jego pierwsza w życiu czerwona kartka. Pokazany materiał sugerował, że Brazylijczyk miał ręce owinięte wokół szyi Hughesa.

Jednak alternatywny kąt, którego nie pokazano Marrinerowi, patrząc od strony boiska, gdzie miał miejsce incydent, pokazał, że piłkarz United faktycznie trzymał ręce na kołnierzu koszuli Hughesa, a nie na jego szyi.

Czytaj: Sensacyjna porażka Realu Madryt z  Mallorcą

Ujęcie z tego kąta kamery pokazała, że Casemiro złapał koszulkę Hughesa, co oznacza, że incydent nie wyglądał tak źle. I właśnie z powodu tego całego incydentu Shearer uznał, że odesłanie go było złą decyzją.

„W kącie toczy się walka wręcz, widać, jak wszyscy się spotykają, pchanie, popychanie, chwytanie i wszystko inne” – powiedział Shearer BBC Sport, przemawiając w meczu dnia. „Potem sędzia został wysłany, aby zobaczyć całość na ekranie, ale kąt, pod którym jest pokazany, jest pokazany najpierw jako nieruchomy obraz, a następnie w zwolnionym tempie – w tej pozycji (od tyłu Casemiro). Ale jest inny kąt, w którym nie wygląda to tak źle. Z tego kąta (zza plec Hughesa) widać to wyraźnie. Tak, on (Casemiro) ma nad nim kontrolę, ale trzymał go za koszulkę, a nie za szyję” – powiedział Shearer.

Chociaż szef United, Erik ten Hag, przyznał po meczu, że Casemiro „przekroczył granicę”, Holender potwierdził, że klub rozważy odwołanie się od tej decyzji. W obecnej sytuacji pomocnik opuści trzy kolejne mecze ligowe, co wykluczy go z bezpośrednich starć z Leeds United, a także meczu z Leicester na Old Trafford, który odbędzie się w tym miesiącu.

Czytaj: Erik ten Hag ujawnia szokujący powód, dla którego Phil Jones NIE znalazł się na liście Man Utd

Ten Hag powiedział: „Przede wszystkim musimy sobie z tym poradzić i zrobimy to, ale to nie jest w porządku. To nie powinno się było wydarzyć. A w zeszłym tygodniu VAR nie zrobił nic z wślizgiem (na Christiana Eriksena przez Andy’ego Carrolla), ale tego można było uniknąć, a ponieważ w tym incydencie muszą być konsekwencje i są one niespójne, to nie jest w porządku, to jest niesprawiedliwe wobec nas.