Ale się porobiło!

0
72
Nie mógł się powstrzymać przed kamerą telewizyjną. (foto: Bayern, Twitter)

Manuel Neuer naprawdę namieszał sobie w Bayernie Monachium. Podczas rehabilitacji po złamaniu nogi podczas urlopu na nartach, pierwszy bramkarz Bayernu od dekady wybrał się na wycieczkę do studia telewizyjnego i pozwolił sobie na wywiad. Było to zaraz po tym, jak Bayern Monachium zdecydował się zwolnić trenera bramkarzy w klubie, który śledził i trenował Neuera od czasu jego przybycia do Bayernu w 2011 roku. Czy sytuacja brzmi znajomo?

Cristiano Ronaldo zdecydował się również skrytykować klub w wywiadzie telewizyjnym, by wymusić szybkie odejście przed finałami mistrzostw świata. W innej sytuacji jest Manuel Neuer, który sam jest pauzowany do końca sezonu i niewiele może zyskać na publicznej krytyce klubu, do którego za kilka miesięcy wróci i wywalczy sobie drogę z powrotem na pierwszą pozycję bramkarza.

Czytaj: Jesse Lingard może opuścić Nottingham Forest w tym tygodniu

Mimo to Neuer wyszedł i powiedział, że ruch klubu polegający na zwolnieniu trenera bramkarzy był najgorszym, jakiego doświadczył. Słowa, których użył Neuer, były dalekie od tego, co Ronaldo wypowiedział przeciwko Man United i Erikowi ten Hagowi, ale reakcje w Bayernie były silne.

Najpierw szef Bayernu, Oliver Kahn, wyszedł i skrytykował Neuera za stawianie się ponad klubem, potem dyrektor sportowy wyszedł z przesłaniem o nielojalności, a potem Naglesmann, który nie mógł zrozumieć, dlaczego Neuer zaczął to robić, kiedy Bayern stoi przed ważnymi i decydującymi meczami. W poniedziałek przyszła kolej na prezesa Bayernu Herberta Hainera.

„Popieram w 100 procentach to, co powiedzieli Oliver Kahn i Hasan Salihamidzic (dyrektor sportowy). To było dla nas niezrozumiałe i rozczarowujące, że Manuel Neuer nie przedstawił nam tego przed bezpośrednim wyjściem do publiczności. Chcemy usiąść z nim, abyśmy mogli przepracować to profesjonalnie” – powiedział prezes niemieckiemu Sky Sports.

Czytaj: Jesse Marsch podejmuje się nowej, ważnej pracy zaledwie kilka godzin po tym, jak został zwolniony z Leeds

Hainer jednak nie pozostawia wątpliwości, że po takim zachowaniu piłkarz poniesie konsekwencje.

„Najważniejsze, że wrócił do najwyższej formy, żeby mógł grać. Potem zobaczymy, co się stanie” – podsumowuje Hainer.

Będziemy się temu przyglądać i zobaczymy, co się wydarzy.

Manuel Neuer miał jedną z najsilniejszych pozycji w Bayernie Monachium w ostatniej dekadzie, po wywiadzie telewizyjnym to definitywnie koniec.

Czytaj: Oczekiwania i cele stawiane przed Fernando Santosem, nowym selekcjonerem reprezentacji Polski w piłce nożnej

Cristiano Ronaldo zmusił Man United do zerwania kontraktu, Manuel Neuer może odkryć, że zrobił to samo poprzez swoje wywlekanie brudów przed kamerą telewizyjną.