Aleksander Zniszczoł wygrał zawody Pucharu Kontynentalnego

0
380
Aleksander Zniszczoł wygrywa Puchar Kontynentalny w Innsbrucku! Zdjęcie: Twitter

Nieco w cieniu sobotnich zawodów pucharu świata w Zakopanem odbyły się zawody Pucharu Kontynentalnego w Insbrucku, gdzie triumfował Aleksander Zniszczoł. Dokładna analiza występów pokazuje jak dobrą mamy kadrę i jak wielu zawodników walczy o miejsce w Pucharze Świata.

Doskonały występ naszego skoczka Aleksandra Zniszczoła pokazuje, że choć nie został powołany do kadry skaczącej w Zakopanem, wciąż jest skoczkiem wartym uwagi.

Udowodnił to wygrywając zawody w Bergisel (HS128), skacząc odpowiednio: 128 m i 127,5 m. Drugi na podium był Norweg Anders Haare, a trzeci Austriak Niklas Bachlinger. Szóste miejsce zajął Maciej Kot a na miejscu 15 był Tomasz Pilch.

Aleksander Zniszczoł zwycięzcą sobotniego konkursu Pucharu Kontynentalnego w Innsbrucku!                Zdjęcie: Twitter

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego liderem jest Stefan Rainer (293pkt). Na trzecim miejscu jest Jakub Wolny ze stratą 34 pkt. Kolejni Polacy to odpowiednio: Maciej Kot (6 miejsce), Paweł Wąsek (7 miejsce), Tomasz Pilch (17 miejsce). Aleksander Zniszczoł jest dwudziesty.

Oby dobre lokaty polskich skoczków w Pucharze kontynentalnym były dobrym prognostykiem przed dróżynówką w Zakopanem.  Podsumowując wyniki z piątkowych kwalifikacji niespodziewanym zwycięzcą była by reprezentacja Słowenii. Reprezentacja Polski zajęłaby drugie miejsce, Norwegowie uplasowaliby się dopiero na szóstym miejscu.

Gratulujemy naszym skoczkom doskonałych wyników w Pucharze Kontynentalnym. Trzymamy kciuki za występujących w Pucharze Świata w Zakopanem.