Alfa Romeo z oficjalną prezentacją bolidu

0
720
Alfa Romeo F1

Alfa Romeo jako ostatnia stajnia oficjalnie zaprezentowała wygląd bolidu na zbliżający się sezon Formuły 1.

Specjalne malowanie mogliśmy oglądać już 14 lutego w trakcie dnia filmowego na torze Fiorano we Włoszech, jednak teraz możemy się przekonać, jakie barwy będzie zawierać bolid w trakcie sezonu.

Model C38 przypomina kolorystycznie swojego poprzednika, a więc jest pomalowany na biało w przedniej części bolidu i na czerwono w tylnej. Różni się jednak przedstawienie loga zespołu, które rok temu było klasyczne, a obecnie zostało unowocześnione.

W tym roku kierowcami teamu będą mistrz świata z 2007 roku Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi. Będą zatem pierwszymi kierowcami po oficjalnym powrocie zespołu do Formuły 1 po 34 latach. W poprzednim sezonie Alfa Romeo była jedynie sponsorem tytularnym Saubera,  jednak od początku lutego 2019 firma przejęła zespół założony w Szwajcarii.

Choć włoski team uczestniczył w wyścigach Formuły 1 zaledwie 9 sezonów, posiada bogatą tradycję – jego przedstawiciele wygrali pierwsze dwa mistrzostwa świata. W 1950 roku ta sztuka udała się Giuseppe Farinie, a rok później Juanowi Manuelowi Fangio.