AMP: AWF Katowice z najlepszym wynikiem na pływalni w Poznaniu.

0
850

Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach wygrała w kwalifikacjach generalnych Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu w kategorii kobiet i mężczyzn. W zawodach brało udział ponad ośmiuset zawodników, impreza zakończyła się w niedzielę w Poznaniu. 

Katowicki AWF wygrał w pływaniu w kategorii kobiet i mężczyzn. Na drugim miejscu uplasowała się krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza. Trzecie miejsce wśród kobiet wywalczyła Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, a wśród mężczyzn Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Podczas drugiego dnia zawodów faworyci także nie zawiedli i zapewnili mnóstwo emocjo. W wyścigu kobiet po dwa złote medale zdobyły Dominika Sztandera (AWF Wrocław) i Alicja Tchórz (UE Wrocław), a w wyścigu mężczyzn pierwsze miejsce zajęli Filip Wypych (Politechnika Łódź), Maciej Hołub Tomasz Polewka i Michał Poprawa (wszyscy AWF Katowice). Reprezentanci AWF Katowice wygrali również obie sztafety 4×50 metrów stylem zmiennym.

Przyjechałem do Poznania dopiero w niedzielę, więc pobudka była wczesna, ale gdy stoję na słupku to o zmęczeniu nie myślę. Cieszę się, że udało się zdobyć złoto – mówił Filip Wypych.

Alicja Tchórz (UE Wrocław) po zdobyciu pierwszego złotego medalu na 50 metrów stylem grzbietowym nie była zadowolona ze swojego czasu.

Oczywiście ze złotego medalu się cieszę, ale liczyłam, że popłynę szybciej. Być może dlatego, że na tym dystansie mam mocno wyśrubowany rekord życiowy i gorsze rezultaty wydają mi się słabe – mówiła Alicja Tchórz, która wygrała klasyfikację na najlepszą zawodniczkę mistrzostw. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Michał Poprawa (AWF Katowice).

PRZECZYTAJ TAKŻE: Maja Włoszczowska została wicemistrzynią Europy w maratonie MTB!

Dwa pierwsze miejsca wśród uczelni wychowania fizycznego zajęła AWF Katowice, a w klasyfikacji uczelni technicznych AGH Kraków. W klasyfikacjach uniwersytetów zwycięstwa odnieśli reprezentanci Uniwersytetu Warszawskiego (kobiety) i UMCS Lublin (mężczyźni), a wśród uczelni społeczno-przyrodniczych najlepsze okazały się ekipy Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu (kobiety) i WAT Warszawa (mężczyźni).

Zawody w pływaniu, są po lekkoatletyce, są drugimi pod względem liczebności zawodników AMP. Mistrzostwa, organizowane przez AZS Poznań, odbyły się na nowoczesnej pływalni a Termach Maltańskich w Poznaniu.

Źródło: dziennikzachodni.pl/sport.onet.pl
Zdjęcie główne: facebook.com