Strona główna Tenis Andy Murray wróci na Wimbledon i odłożył plany przejścia na emeryturę!

Andy Murray wróci na Wimbledon i odłożył plany przejścia na emeryturę!

0
Andy Murray wróci na Wimbledon i odłożył plany przejścia na emeryturę!

Po ogłoszeniu przejścia na emeryturę, a następnie poddaniu się operacji biodra, Andy Murray wrócił do treningu w celu ponownego spróbowania wszystkich emocji kortu tenisowego: Już nie czuję bólu. Muszę być cierpliwy i zobaczyć postęp –powiedział Szkot.

W Melbourne, po łzach na konferencji prasowej i porażce z Roberto Bautistą Agutem, ból w biodrze był zbyt silny, by pozwolić trzykrotnemu mistrzowi wielkiego szlema na rywalizację na najwyższym poziomie. Zamiast tego miał się poddać operacji, która miała umożliwić mu normalne codzienne funkcjonowanie. Operacja wymiany stawu biodrowego zakończyła się sukcesem

Słowa Murraya o jego odejściu z tenisa są teraz passe. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, Szkot powinien być gotowy na Wimbledon . I nie mamy na myśli tylko turnieju na próbę, ale wydarzenia, podczas którego Andy spróbuje zdobyć dobre miejsce, ważne punkty i odzyskać rytm meczu na swoich ukochanych londyńskich trawnikach, które już widziały, jak triumfuje dwa razy .

Murray wziął do ręki rakietę już kilka dni po operacji i rozpoczęciu rehabilitacji. Skomentował to słowami –Cieszę się, ponieważ operacja poszła dobrze. Mogę się poruszać bez odczuwania bólu w biodrze, w przeciwieństwie do ostatnich dwóch lat. Rehabilitacja jest powolna, ale skuteczna. Muszę być cierpliwy. Chciałbym wrócić do rywalizacji -. Szkot zamieścił następnie post na Instagramie z filmem z jego pierwszej sesji treningowej i tekstem: To dopiero początek.

Wszystko wskazuje więc na to, że Murray spróbuje wrócić do zawodowego tenisa, a tenis na tym skorzysta, ponieważ od połowy 2017 roku występów Andy’ego na korcie tenisowym było zbyt mało. Wraz z jego powrotem, Wielka Czwórka – Nadal, Federer, Djokovic, Murray – wróci do pełnej siły, wszyscy będą konkurencyjni i gotowi na nowe wyzwania.

Murray nadal może dużo dać tenisowi, pokazując młodszym graczom prawdziwe znaczenie słów „cierpienie”, „ból”, „determinacja” i „siła woli”, oraz wszystkie umiejętności, z którymi nowe pokolenie tenisistów takich jak Thiem czy Tsitsipas nie nauczyło się jeszcze grać i ogrywać.

 

 

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesuje Cię sport? Koniecznie odwiedź f7sport.pl

Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie odwiedź f7city.pl.

zdjęcie: źródło