Angielski finał Ligi Europy

0
835
UEFA Europa League Facebook

Po zwycięskiej serii rzutów karnych przeciwko Eintrachtowi Frankfurt, Chelsea dołączyła do Arsenalu w finale Ligi Europy. Angielskie zespoły kompletnie zdominowały europejskie puchary, gdyż Liverpool i Tottenham powalczą z kolei o puchar Ligi Mistrzów.

“The Blues” nie mieli zbyt wielkich problemów na drodze do półfinału. Wpierw wyeliminowali Malmö, następnie zdemolowali kompletnie Dynamo Kijów w dwóch spotkaniach. Zaskakująco, pomimo sporej przewagi nad Slavią Praga, wygrali tylko 5:3 w dwumeczu. Londyńczycy często w tym sezonie tracili lub zmniejszali swoją przewagę i podobnie stało się tym razem. Prowadząc 4:1 stracili dwie bramki, przez co druga połowa stała się nerwowa.

Najwięcej problemów Chelsea miała jednak z Eintrachtem. W obu spotkaniach po końcowym gwizdku widniał rezultat 1:1, stąd też potrzebna była dogrywka, a następnie rzuty karne do wyłonienia zwycięzcy. Kepa został bohaterem swojej drużyny, broniąc dwie jedenastki, a Hazard trafił do siatki w kluczowym momencie.

Arsenal miał trudniejszą drogę do finału. Początkowo niespodziewanie przegrali z BATE, jednak w rewanżu nie dali szans rywalom. Następnym rywalem było Rennes, które mimo wygranej 3:1 w pierwszym meczu nie awansowało dalej po potyczce na Emirates. “The Gunners” wygrali szokująco oba spotkania ze swoim najtrudniejszym rywalem jak do tej pory, Napoli. Tym samym znaleźli się w półfinale rozgrywek.

Dwumecz z Valencią przyniósł wiele pięknych bramek. Arsenal wygrał 3:1 w Londynie, lecz w drugim meczu szybko stracił gola, który spowodował niepokój w drużynie. Piłkarze odpowiedzieli jednak w najlepszy możliwy sposób, strzelając dwa kolejne gole. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla przyjezdnych, dzięki czemu awansowali dalej.

Trudno powiedzieć, który z zespołów wygra Ligę Europy. W ostatnich spotkaniach Chelsea męczyła się z Arsenalem, jednak finał rządzi się własnymi prawami. Z pewnością czeka nas niezapomniane widowisko, mimo, że to zaledwie drugi pod względem ważności turniej europejski.