Ansu Fati będzie miał trzy drogi ucieczki z Barcelony

0
3
Ansu Fati na wylocie z FC Barcelony. Trzy kluby obserwują piłkarza. (zdjęcie: Managing Barça, x)

Skrzydłowy Barcelony, Ansu Fati, będzie miał do dyspozycji trzy opcje, jeśli będzie chciał opuścić Camp Nou latem.

Zdobywszy 29 goli w 112 meczach dla katalońskich gigantów, głównie jako nastolatek, jego pozycja w klubie nadal pozostaje stosunkowo wysoka.

Jednakże, stając się jedynie opcją do składu za kadencji Xaviego, reprezentant Hiszpanii szybko stał się nabytkiem nabytym w czasach, gdy Barcelona desperacko pragnie poprawić swoją sytuację finansową.

Władze klubu nie chciały rozstać się z 21-latkiem zeszłego lata za obniżoną cenę, co później doprowadziło do podpisania umowy wypożyczenia z Brighton & Hove Albion.

Oznaczało to dla napastnika szansę na odzyskanie formy, która początkowo czyniła go jednym z najlepszych perspektyw w światowym futbolu.

CZYTAJ: Zdobył piąte trofeum w wieku zaledwie 17 lat i został MVP finału

Mieszane uczucia w Brighton

Zamiast tego, czas Fatiego na Amex Stadium był co najwyżej mieszany – we wszystkich rozgrywkach zanotował zaledwie dziewięć startów i 15 wyjść z ławki rezerwowych.

Biorąc pod uwagę zaledwie cztery gole i jedną asystę skrzydłowego, wydaje się wysoce nieprawdopodobne, że Brighton będzie chciało pozyskać go na stałe.

W związku z tym Barcelona znajduje się w złożonej sytuacji, w której musi podjąć decyzję, czy rozważyć sprzedaż za niższą opłatę niż przewidywano, czy też dać zielone światło dla kolejnego wypożyczenia.

Istnieje możliwość, że Fati może zostać ponownie włączony do kadry seniorskiej, chociaż aby stało się to realistyczne, prawdopodobnie konieczna byłaby sprzedaż innego, drogiego zawodnika.

CZYTAJ: Graham Potter odrzucił szansę zostania nowym menedżerem tego klubu

Trzy kluby interesują się Fatim

Według katalońskiego Sportu, sprowadzeniem Fatiego latem zainteresowane są Valencia, Sevilla i Wolverhampton Wanderers.

W przypadku „Wilków”, śledzenie Fatiego nie jest im obce, ponieważ nie udało im się go pozyskać przed jego przeprowadzką do Brighton.

Niemniej jednak z raportu wynika, że Fati i jego przedstawiciele byliby bardziej zwolennikami powrotu do La Liga, oddając przewagę Valencii i Sevilli.

Valencia zajmuje obecnie siódmą pozycję w tabeli i stara się o powrót do europejskiego futbolu w sezonie 2023–2024.

Tymczasem Sevilla ostatnio przesunęła się o sześć punktów przewagi nad strefą spadkową i wydaje się, że jest na dobrej drodze, aby uniknąć straty i zachować przetrwanie w najwyższej klasie rozgrywkowej pod wodzą Quique Sanchez Floresa.

Brighton nie będzie chciał ponownie podpisać kontraktu z Ansu Fatim po jego wypożyczeniu z Barcelony, ale „Wilki”, Valencia i Sevilla są potencjalnymi miejscami docelowymi tego lata dla piłkarza.

Umowa Fatiego z „Dumą Katalonii” obowiązuje do 30 czerwca 2027 roku. Portal Transfermarkt wycenia Hiszpana na 30 mln euro.