Ansu Fati dokonuje bardzo zaskakującego wyboru

0
4
Ansu Fati; zdjęcie: Aktualności na temat Man United: Twitter

Ansu Fati podobno wybrał Brighton zamiast Tottenhamu i Chelsea. Według informacji Fabrizio Romano, do podpisania kontraktu może dojść w najbliższych godzinach.

20-latek, który nie wykorzystał jeszcze swojego potencjału, wyraźnie zrozumiał, co planuje Brighton i menadżer Roberto De Zerbi.

Odnoszący sukcesy klub Brighton zgodził się z Barceloną w sprawie wypożyczenia Fatiego na sezon 2023/24. Z informacji wynika, że ​​zawodnik zgodził się na transfer i transfer ma zostać wkrótce oficjalnie ogłoszony.

CZYTAJ: Siatkarska podróż Polski kończy się w ćwierćfinale przeciwko Turcji w Mistrzostwach Europy

Umowa nie przewiduje opcji wykupu, a Brighton pokryje większość pensji Hiszpana.

Mówi się, że menadżer Brighton Roberto De Zerbi odegrał kluczową rolę w przekonaniu 20-latka. The Athletic przekazuje te same informacje i twierdzi, że Fati leci do Anglii w czwartek, aby spotkać się z lekarzem i sfinalizować transakcję.

Ta zmiana jest pewnym szokiem, ponieważ w ostatnich latach Fati był łączony z wieloma dużymi klubami, takimi jak PSG, Tottenham, Manchester United, Liverpool, Arsenal i Chelsea. Z kolei Brighton w zeszłym sezonie zajęło szóste miejsce w Premier League.

W sumie Ansu Fati strzelił 29 goli i dziesięć asyst w 112 meczach w koszulce Barcelony, a na liście zasług Hiszpanii znajduje się dziewięć meczów międzynarodowych. Jego obecny kontrakt obowiązuje do lata 2027 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwa sezony.

CZYTAJ: Ernest Wilimowski – najwybitniejszy strzelec w historii polskiego futbolu