Antoine Griezmann krytykuje UEFA za złe standardy sędziowania

0
1
Antoine Griezmann wściekł się po meczu Francji z Grecją. (zdjęcie: ruben_back, X)

Antoine Griezmann wzywa UEFA do przyjęcia technologii linii bramkowej po tym, jak Francja nie zwyciężyła w meczu z Grecją.

Głośne żądanie Antoine’a Griezmanna, aby UEFA ulepszyła grę i wprowadziła technologię linii bramkowej, odzwierciedla frustrację odczuwaną po tym, jak Francja nie zwyciężyła w meczu z Grecją. W doliczonym czasie gry Les Bleus nie uznano gola, choć piłka całym obwodem przekroczyła linię bramkową.

W doliczonym czasie gry Francja strzeliła gola dającego zwycięstwo, ale nawet interwencja systemu VAR nie potwierdziła trafienia i mecz zakończył się remisem. Kolejne powtórki pokazują jednak, że piłka całym obwodem przekroczyła linię bramkową.

CZYTAJ: Reprezentacja Polski poznała swoich przeciwników w United Cup

Remis 2:2 pozostawił reprezentację Francji zawiedzioną, a Griezmann i menadżer Didier Deschamps podkreślili potrzebę ulepszonych narzędzi sędziowania podczas meczów międzynarodowych.

Wyrażając swoje niezadowolenie, jak relacjonował Fabrizio Romano, Griezmann podkreślił: „UEFA ma tak dużo pieniędzy i dalej nie jest w stanie opracować wszystkiego w taki sposób, by było wiadome, czy jest gol ,czy nie. Musimy wymagać więcej od UEFA. Jeśli chce, żebyśmy rozgrywali więcej meczów, wymagajmy lepszej technologii.”

Deschamps zgodził się z opinią Greizmanna, ubolewając nad brakiem technologii linii bramkowej podczas tak kluczowych spotkań międzynarodowych. Incydent budzi obawy związane z brakiem takich pomocy technologicznych, zwłaszcza w grach o znacznych stawkach.

Problem nie dotyczy wyłącznie meczów międzynarodowych; brak technologii linii bramkowej pojawia się w La Liga, gdzie decyzje opierają się na opiniach sędziów i VAR, a nie na specjalistycznej technologii. W przeciwieństwie do wdrożenia Premier League, gdzie sędziowie otrzymują natychmiastowe powiadomienia na swoich zegarkach, UEFA i La Liga nie nadały jeszcze priorytetu integracji takich systemów.

CZYTAJ: Gwiazda Manchesteru United zmaga się z wysokim poziomem stresu

Zapotrzebowanie na zaawansowane narzędzia jest zakorzenione w potrzebie dokładności i uczciwości, zapobiegającej uzależnianiu kluczowych decyzji wyłącznie od ludzkiego osądu. Apel Griezmanna, aby UEFA wykorzystała technologię, wpisuje się w szerszą potrzebę modernizacji sędziowania w piłce nożnej, zapewniając, że kluczowe momenty nie zostaną zakłócone kontrowersjami wynikającymi z decyzji niezależnych sędziów.

W miarę nasilania się debaty na temat konieczności stosowania technologii linii bramkowych, na UEFA i La Ligę rośnie presja, aby ponownie rozważyły swoje stanowisko i uznały rolę technologii w zwiększaniu uczciwości i dokładności w sporcie.