Antoine Griezmann przypomina, że MLS to jego cel

0
3
Antoine Griezmann przypomniał kibicom, że prędzej czy później uda się do Stanów Zjednoczonych; zdjęcie: Football Tweet: Twitter

Gwiazdor Atletico Madryt Antoine Griezmann przypomniał kibicom, że prędzej czy później uda się do Stanów Zjednoczonych.

32-letni Griezmann grał jak natchniony w Atletico przez większość ostatnich 12 miesięcy, a nikt w Hiszpanii nie przyczynił się do większej liczby goli w La Liga niż on.

Przemawiając przed towarzyskim meczem Francji z Niemcami, Griezmann przyznał Diario AS, że nadal nie był w 100% w tym sezonie.

Przeczytaj: 16-latek pnie się po szczeblach kariery Realu Madryt

Został również zapytany o napływ gwiazd, które opuściły europejski futbol tego lata, aby podpisać kontrakty w Arabii Saudyjskiej. Podobnie jak Dani Carvajal przed nim, współczuł tym, którzy odeszli.

„Rozumiem tych, którzy pojechali tam grać. Mówimy o niewiarygodnych sumach pieniędzy. Mimo że zarabiamy dużo pieniędzy, niektórzy chcą chronić swoje dzieci i wnuki, a to wydaje mi się normalne. Będą mieli obowiązek grać dobrze i pokazać cały swój talent.

Griezmann może być w stanie wczuć się w tych, którzy wyjeżdżają na Bliski Wschód dla pieniędzy.

„Czy mógłbym iść? Mam rodzinę i troje dzieci. Nie jest to łatwa decyzja. Ale jak wiesz, MLS nadal jest moim celem.

Przeczytaj: Manchester United planuje zwerbowanie Gnabry’ego z Bayernu Monachium

Griezmann jest wielkim fanem koszykówki NBA i często spędzał letnie wakacje w USA. Obecnie ma umowę do 2026 roku i trudno sobie wyobrazić, by opuścił Metropolitano, gdy jest u szczytu swoich możliwości.

Jeśli nadal ma ambicje, aby zagrać na Mistrzostwach Świata w 2026 roku, prawdopodobnie korzystne byłoby dla niego pozostanie w Europie, zanim być może przejdzie do Major League Soccer. W tym momencie Griezmann również będzie miał 35 lat.