Antoine Griezmann zdradza tajemnicę strzelania goli w 2023 roku

0
62
Drużyna Diego Simeone była prawie bezbłędna na własnym stadionie w tym roku: zdjęcie: Uniwersum Atletico: Twitter

Napastnik Atletico Madryt Antoine Griezmann odzyskał formę. Griezmann zanotował pięć asyst w La Liga i cztery gole w lidze od czasu powrotu z Kataru, a Atletico chce zbliżyć się do miejsca kwalifikującego się do Ligi Mistrzów

Reprezentant Francji odegrał kluczową rolę w Les Bleus w finale Mistrzostw Świata w 2022 roku i przeniósł tę formę na początek obowiązków klubowych w 2023 roku.

Griezmann zanotował pięć asyst w La Liga i cztery gole w lidze od czasu powrotu z Kataru, a Atletico chce zbliżyć się do miejsca kwalifikującego się do Ligi Mistrzów.

W ramach tej formy była gwiazda Barcelony przesunęła się na czwarte miejsce na liście strzelców wszech czasów klubu, ze 151 bramkami.

Zobacz jeszcze: Jurgen Klopp reaguje na zwolnienia trenerów

Legenda klubu Luis Aragones jest nadal najlepszym strzelcem w historii Atletico, z 172 trafieniami, ale Griezmann zbliża się do tego wyniku. Jest w stanie poprawić ten rezultat jeśli utrzyma obecny wskaźnik.

Griezmann został zapytany o swoje lepsze liczby w ostatnich miesiącach, a 32-latek stwierdził, że jego syn był kluczowym motywatorem.

„Wolę strzelać gole czy asystować? W tej chwili wolę strzelać gole, ponieważ mój syn chce widzieć, jak jego ojciec strzela gole!” – czytamy w doniesieniach Mundo Deportivo.

Ale na poziomie osobistym i zawodowym wolę pomagać, ponieważ jest to trudniejsze i sprawia, że jestem szczęśliwy.

Przeczytaj także: Kolejna porażka Paris Saint-Germain

Chcę pobić rekord (strzelenia goli) (w Atleti). To dla mnie naprawdę ważne wyzwanie”.

Griezmann może awansować na trzecie miejsce na liście strzelców Atletico w sezonie 2022/23. Zdobycie jeszcze większej liczby goli? Czemu nie. Jest to realistyczny cel na przyszły sezon.