Antonio Conte został zwolniony

0
28
Antonio Conte wyleciał z Tottenhamu.

Tottenham rozwiązał kontrakt z Antonio Conte! W niedzielny wieczór „Koguty” wydały oficjalne oświadczenie, informując o rozstaniu z doświadczonym szkoleniowcem.

Tottenham będzie musiał zapłacić 15 milionów funtów, aby pozbyć się Antonio Conte. To około 79 mln PLN.

Czytaj: Leeds chce powrotu Kalvina Phillipsa

Plotki o tym, że Antonio Conte pożegna się z Tottenhamem, krążyły w sieci od kilku tygodni. Angielski klub ostatnie tygodnie nie może zaliczyć do udanych. Na początku marca piłkarze Antonio Conte przegrali 0:1 w 1/8 finału Pucharu Anglii z pierwszoligowym Sheffield United i pożegnali się z rywalizacją. Następnie odpadli z Ligi Mistrzów, po porażce w dwumeczu z AC Milanem.

Czara goryczy się przelała, gdy Tottenham zremisował niedzielny mecz z Southampton (3:3). Tottenham prowadził 3:1, ale w doliczonym czasie gry pożegnał się ze zwycięstwem. Dodatkowo, po meczu Conte w bardzo brzydkich słowach wypowiedział się o drużynie.

„Widzę samolubnych graczy, którzy nie chcą sobie pomagać i nie wkładają w to swojego serca. Teraz, w porównaniu do poprzedniego, pod tym względem jesteśmy gorsi. Kiedy nie jesteś zespołem, nie możesz się poprawić” – powiedział na pomeczowej konferencji prasowej.

Czytaj: The Times W pogotowaniu jest już trener, który zastąpi Conte

Późnym wieczorem w niedzielę Tottenham potwierdził, że Antonio Conte skończył współpracę z klubem.

W komunikacie prasowym piszą, że obie strony zgadzają się, że była to najlepsza decyzja.

„Zostało nam 10 meczów w Premier League i czeka nas walka o miejsce w Lidze Mistrzów. Musimy być wszyscy razem. Każdy musi zrobić krok do przodu, aby zapewnić jak najwyższe miejsce naszemu klubowi i niesamowitym, lojalnym kibicom” – powiedział prezes Tottenhamu, Daniel Levy.

Conte został menadżerem Tottenhamu w listopadzie 2021 roku, gdzie podpisał kontrakt, który przedłużono do lata 2023 roku. Po dobrym starcie, wielkie osiągnięcia nie przyniosły skutku – i po raz kolejny Conte będzie musiał znaleźć nową pracę. W ciągu ostatniej dekady Włoch prowadził cztery różne drużyny klubowe i jedną reprezentację narodową.

Czytaj: Manchester United wykorzysta fakt, że Ramos jest bardzo rozczarowany

Cristian Stellini przejmuje pracę pierwszego trenera na resztę sezonu, a Ryan Mason został asystentem trenera. Później „Koguty” zatrudnią zapewne innego szkoleniowca.