Antonio Rudiger: kampanie antyrasistowskie nic nie zmieniają

0
474
Antonio Rudiger rozegrał 40 meczów w reprezentacji Niemiec. Zdjęcie: Twitter

Obrońca Chelsea, Antonio Rudiger mówi, że „nic się tak naprawdę nie zmieniło” po kampaniach antydyskryminacyjnych w piłce nożnej, ale będzie „nadal walczył” z rasistowskimi nadużyciami.

Kluby piłkarskie, zawodnicy, sportowcy i organizacje sportowe zorganizowały ostatnio czterodniowy bojkot mediów społecznościowych, aby spróbować przeciwdziałać nadużyciom na swoich platformach.

Rudiger powiedział, że rasizm sięga „znacznie głębiej” niż nadużycia na trybunach lub w Internecie.

28-letni Niemiec kilkakrotnie padł ofiarą rasistowskich ataków w swojej karierze.

W artykule dla The Players Tribune, Rudiger powiedział, że śledztwa w sprawie nadużyć ze strony ludzi online i na trybunach oraz kampanie w mediach społecznościowych „nie rozwiążą problemu rasizmu” w piłce nożnej.

Reprezentant Niemiec zapytał, dlaczego ostatnio proponowana Europejska Super Liga upadła w ciągu 72 godzin od połączonego sprzeciwu fanów, graczy i mediów, podczas gdy rasizm pozostaje „skomplikowanym” tematem.

– Może dlatego, że na trybunach jest nie tylko kilku idiotów – dodał Rudiger, który w sobotę zagra dla Chelsea w finale Ligi Mistrzów z Manchesterem City.

„Może dlatego, że to sięga dużo głębiej”.

Czytaj: Igrzyska Olimpijskie w Tokio: kiedy i czy w ogóle się odbędą?

Rudiger powiedział, że „najgorszym” rasistowskim nadużyciem, jakiego doznał na boisku, było granie dla Romów z rywalem Lazio w 2017 roku, gdzie widział „prawdziwą nienawiść” w oczach niektórych fanów Lazio.

Powiedział, że po meczu kolega z drużyny, Daniele de Rossi, zapytał go: „Wiem, że nigdy nie będę czuł tego samego co tT. Ale pozwól mi zrozumieć Twój ból. Co się dzieje w Twojej głowie?”

W lutym 2020 roku Rudiger powiedział, że „rasizm wygrał” po tym, jak nie znaleziono dowodów na poparcie jego twierdzenia o nadużyciach ze strony fanów w Tottenham, w grudniu poprzedniego roku.

Na początku tego roku powiedział, że był poddawany „ogromnym” rasistowskim nadużyciom w mediach społecznościowych ze strony fanów, którzy obwiniali go o zwolnienie byłego menedżera Franka Lamparda w styczniu.

Rudiger rozegrał tylko cztery z 19 meczów Premier League pod wodzą Lamparda, ale od tego czasu rozegrał 15 z 19 meczów pod wodzą Thomasa Tuchela, a Chelsea zajęła czwarte miejsce.

Powiedział, że wielu uważało go za „skończonego” zaledwie cztery miesiące temu z powodu tego, co napisano o nim w angielskich mediach i chociaż prasa nie krytykowała go ze względu na jego rasę, chce, aby ludzie zrozumieli, „jak to jest, gdy coś takiego się dzieje, gdy coś takiego piszą o Tobie, „ponieważ może to prowadzić do nadużyć.

Były gracz ze Stuttgartu, który również szczegółowo pisze o tym, jak został ukształtowany przez dorastanie w rejonie Neukolln w Berlinie jako syn uchodźców z wojny domowej w Sierra Leone, powiedział, że niektórzy ludzie przeprosili go w mediach społecznościowych za znęcanie się, którego doświadczył.

Jednak powiedział, że tacy ludzie powinni zamiast tego „uczyć się” siebie, „czytać książkę o czarnej historii i naprawdę otwierać swój umysł na doświadczenia innych ludzi”.

„Nie rozwiążemy tego problemu ani kampanią w mediach społecznościowych, ani tym artykułem” – dodał.

– Ale nie jestem beznadziejny. Mam zamiar walczyć dalej – zawsze. Ponieważ wiem, że są ludzie, którym zależy. Wiem, że są ludzie, którzy naprawdę mnie słyszą.