Arabia Saudyjska obsypie pieniędzmi José Mourinho, jeśli zostanie trenerem tego klubu

0
29
Maestro. (zdjęcie: roma, twitter)

Corriere dello Sport donosi, że Arabia Saudyjska zaoferowała José Mourinho roczną pensję w wysokości 60 milionów euro, jeśli zobowiąże się przez dwa lata być menedżerem Al-Nassr, czyli klubu, w którym gra Cristiano Ronaldo.

Jeśli przyjmie tę posadę, będzie najlepiej opłacanym menedżerem piłkarskim wszechczasów.

Czytaj: Hiszpańskie media o Lewandowskim po El Clasico

Mówi się, że klub Cristiano Ronaldo, Al-Nassr, jest zainteresowany Mourinho, ponieważ obecny menedżer Rudi Garcia prawdopodobnie odejdzie pod koniec sezonu.

60-letni Portugalczyk dołączył do Romy w 2021 roku, a jego obecny kontrakt z gigantami Serie A obowiązuje do 2024 roku.

Były jednak spory o transfery i frustracje związane z występami Romy w tym sezonie.

Ponieważ jego przyszłość we włoskim klubie wciąż stoi pod znakiem zapytania, Mourinho został teraz bezpośrednio poproszony przez „najwyższe kierownictwo”, aby poprowadził drużynę narodową Arabii Saudyjskiej.

Według Corriere dello Sport, umowa obejmuje 60 milionów euro rocznie.

Portugalski napastnik Ronaldo pracował pod okiem Mourinho na Bernabeu przez trzy sezony w latach 2010-2013, zdobywając tytuł LaLiga i Copa del Rey.

Według Get Football Italy, Mourinho cieszy się silnymi relacjami z kibicami klubu, ale wydaje się, że nie jest w stanie przekonać właścicieli Romy, że zasługuje na nową umowę, a żadna nowa oferta nie jest obecnie na stole.

Podobno zażądał co najmniej trzech nowych graczy, napastnika, pomocnika i obrońcy, aby zostali sprowadzeni podczas letniego okienka transferowego, jeśli ma pozostać u władzy.

Mourinho chce uporządkować swoją przyszłość w bieżącym sezonie, a nie pod koniec trwającej kampanii Romy i chce spotkać się z właścicielem klubu, Danem Friedkin.

Aktualnie Lionel Messi również zastanawia się, czy zaczął grać dla Arabii Saudyjskiej i zacząć karierę w najgorszej dyktaturze świata. Zarabiałby dwa razy więcej niż Ronaldo, obecnie najlepiej opłacanego piłkarza świata.

Czytaj: Messi nie zgadza się

Arabia Saudyjska nie jest bezpiecznym krajem, jeśli jesteś fanem Harry’ego Pottera lub chcesz żyć w demokracji. W tym samym czasie, gdy kraj stara się wyglądać na „normalny kraj”, publiczne egzekucje nasilają się, a coraz więcej osób znika.

Według Amnesty International, w ciągu jednego marcowego dnia w ubiegłym roku wykonano 81 egzekucji.