Arkadiusz Milik na badaniach medycznych w Rzymie

0
568
Arkadiusz Milik zostanie piłkarzem AS Roma - poinformował w piątek "Corriere dello Sport". Po długich negocjacjach polski napastnik osiągnął porozumienie z działaczami stołecznego klubu. Zdjęcie: twitter.com/lastwordonsport

Powołując się na La Gazetta dello Sport Arkadiusz Milik przyleciał do Rzymu, gdzie ma przejść badania medyczne.

Czy transferowa saga z udziałem Polaka dobiegnie końca? Wiele na to wskazuje. Polak po wielu miesiącach negocjacji prawdopodobnie znalazł nowe zatrudnienie. Czekamy oczywiście na oficjalne potwierdzenie tej informacji. By do tego doszło musiały porozumieć się trze kluby: AS Roma, Juventus Turyn i SSC Napoli. Jak podaje włoska gazeta – tak się właśnie staje.

Z AC Roma do Juventusu odejdzie Edin Dżeko. Z kolei z Turynu odszedł Gonzalo Higuain, który przeszedł do Interu Miami.

W poniedziałek AS Roma do późnych godzin nocnych prowadziła negocjacje z SSC Napoli, czyli obecnym klubem Polaka. Osiągnięto porozumienie, ale „nie” powiedział sam piłkarz. W środę rozmowy w Rzymie były kontynuowane z udziałem jego agenta. I wtedy Milik miał powiedzieć już „tak”.

Na piątek zaplanowano podpisanie kontraktu, które poprzedzić mają testy medyczne. Na nagraniu opublikowanym przez „La Gazetta dello Sport” widać, jak Milik wchodzi do centrum medycznego AS Roma.

Według włoskich mediów Milik trafi do Rzymu za 20 milionów euro plus osiem milionów dodatków.

Z punktu widzenia kibica ważne jest, aby Arkadiusz Milik grał jak najwięcej. Będąc napastnikiem w AS Roma polski napastnik ma szansę grać regularnie. Trzymamy kciuki za karierę Arkadiusza i życzymy mu doskonałej formy strzeleckiej w Serie A oraz w reprezentacji Polski.

Czytaj: Włoscy dziennikarze pod wrażeniem Milika i Zielińskiego