Arkadiusz Milik podpisał kontrakt z Olympique Marsylia

0
488
Milik w końcu uwolnił się od SSC Napoli i zamienił Włochy na Francję. Zdjęcie: twitter.com/OM_English

Arkadiusz Milik został już oficjalnie zaprezentowany przez Olympique Marsylia jako ich piłkarz. Polski napastnik po przejściu testów medycznych podpisał kontrakt z klubem ze Stade Velodrome. Informację na Twitterze potwierdził Mateusz Borek, publikując zdjęcie Milika w nowych barwach.

Napastnik reprezentacji Polski w czwartek podpisał kontrakt z francuskim klubem.

– Jestem bardzo zadowolony, ponieważ wybraliśmy jednego z najlepszych zawodników na tej pozycji w Europie. To bardzo dobry napastnik. W ten sposób pokazujemy ambicje klubu i chciałbym podziękować Frankowi McCourtowi i Jacques-Henri Eyraudowi za ich determinację Staraliśmy się o taki transfer w trudnym okresie. Dziękujemy klubowi za ambicje, a zawodnikowi za chęć przyjazdu do Marsylii – powiedział dyrektor sportowy Olympique Marsylia, Pablo Longoria na oficjalnej stronie klubu.

Arkadiusz Milik posiada walory techniczne i fizyczne, ma dobrą umiejętność wykończenia akcji. Udowodnił swoją klasę w Bayerze Leverkusen, Ajaksie Amsterdam, a także ostatnio w Napoli. Mogliśmy podziwiać jego wielką determinację w lidze, Lidze Mistrzów lub w drużynie narodowej – dodał Longoria.

Do francuskiego klubu Milik przeniósł się na zasadzie rocznego wypożyczenia z obowiązkiem wykupu. Całość transakcji to łącznie 13 milionów euro plus 20% bonusu od jego następnego transferu, jakie Marsylia zapłaci Napoli. Z kolei pensja Polaka, według różnych źródeł, będzie wynosiła od 3 do 4 milionów euro rocznie netto.

Milik transfer skomentował krótko w mediach społecznościowych. „Z radością i dumą informuję, że oficjalnie jestem zawodnikiem Olympique Marseille, jednego z najbardziej prestiżowych klubów w Europie. Jestem gotowy na nową przygodę. Allez OM” – napisał polski napastnik na Twitterze.

Milik w zespole z Marsylii będzie występował z numerem 19.

Czytaj: Szczęsny bohaterem spotkania. Pełno pochwał w stronę Polaka!