Arkadiusz Milik wraca do zdrowia

0
57
Pierwsze oznaki powrotu do zdrowia Milika; zdjęcie: JuveFC: Twitter

Arkadiusz Milik w końcu był widziany na treningu Juventusu. Polski napastnik wrócił do pracy z drużyną podczas środowej sesji. Co prawda nie uczestniczył w niej jeszcze w pełni, ale jest to kolejny krok, który przybliża go do powrotu. 

Przypominamy, że Milik doznał kontuzji pod koniec stycznia, podczas ligowego starcia z Monzą. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że to uraz uda. Z tego też powodu polski napastnik nie pojawił się na zgrupowaniu reprezentacji Polski.

Nowe wieści w sprawie Milika podał na oficjalnej stronie internetowej Juventus Turyn. W komunikacie przekazano, że Arkadiusz Milik trenował częściowo z drużyną, co oznacza, że jego powrót do pełni gry jest już coraz bliżej.

Przeczytaj jeszcze: Odmłodzenie niemieckiej reprezentacji przed Euro 2024

Podczas treningu skupiano się nad ćwiczeniami fitness oraz ćwiczeniami technicznymi, co ma pomóc piłkarzom ”Juve” w opanowaniu posiadania piłki.

29-latek obecnie wraca do formy po kontuzji, która wykluczyła go z gry od końca stycznia. Ma wrócić na boisko po przerwie na mecze reprezentacji. „Niedługo znów będzie dostępny. Wtedy wykupienie nadejdzie na koniec sezonu: 7 milionów plus 2 w bonusach.

Przeczytaj także: Barcelona planuje dodatkowe mecze towarzyskie

„Jeśli Milik wróci do formy sprzed kontuzji, nie będzie wątpliwości co do jego wykupienia. Massimiliano Allegri ślepo mu ufa. Trener wróci do wykorzystywania jego umiejętności jak najszybciej, być może już od meczu z Hellasem Verona w drugiej połowie” – dodają dziennikarze.

Trzymamy kciuki za powrót do pełni zdrowia. Milik może być ważnym zawodnikiem naszej reprezentacji, tym bardziej, że Piątek wydaje się być zupełnie bez formy.

Poniżej próbka tego, co potrafi nasz napastnik, gdy jest w pełni sił.