Arsenal FC ostrzy zęby na Isaka

0
1
Wielki transfer na horyzoncie. (zdjęcie: Duloh, x)

Napastnik Newcastle United Alexander Isak może być o krok od przeprowadzki do innego klubu Premier League.

Latem 2022 roku Isak przeniósł się z pierwszoligowego hiszpańskiego Realu Sociedad do Newcastle United. „Sroki” zapłaciły wówczas pokaźną opłatę transferową w wysokości 70 milionów euro.

W przypadku ewentualnego transferu latem, mogłaby pojawić się jeszce większa kwota.

Jak donosi brytyjski dziennik „Daily Express”, Arsenal FC wypuszcza czułki na Isaka. Według raportu, Kanonierzy są chętni do podpisania nowego numeru dziewięć latem i dlatego mogą skonkretyzować wysiłki.

CZYTAJ: Atlético Madryt chce pozyskać napastnika PSG

Arsenal prawdopodobnie nie jest osamotniony w swoich staraniach o napastnika. Mówi się, że Manchester United również zasygnalizował zainteresowanie. Ostatnio Isak był również wymieniany jako następca Roberta Lewandowskiego w FC Barcelonie.

Według „Sport Bild”, Newcastle United żąda za Isaka aż 90 milionów euro. 24-latek jest związany kontraktem do 2028 roku.

Isak jest rozstawiony z numerem dziesiątym w Premier League. W obecnym sezonie napastnik strzelił już 16 goli w 30 meczach we wszystkich rozgrywkach. Z 12 bramkami w lidze, Isak zajmuje ósme miejsce na liście najlepszych strzelców angielskiej ekstraklasy.

W 2017 roku Isak przeniósł się ze szwedzkiego klubu AIK Solna do Borussii Dortmund. Nie był jednak w stanie odnaleźć się w BVB. W czarno-żółtej koszulce rzekomy supertalent strzelił tylko jednego gola w 13 meczach między początkiem 2017 a 2019 rokiem.

CZYTAJ: Trzy warunki, po których Xavi może zostać w Barcelonie

Następnie BVB sprzedało go do Realu Sociedad za 15 milionów euro. W La Liga Isak rozkwitł. Latem 2022 roku trafił do Newcastle United za zawrotną kwotę 70 milionów euro.