Arsenal może zaoferować piłkarza o wartości 25 milionów funtów w zamian za podpis zwycięzcy Euro 2020

0
34
Arsenal rozważa teraz oferty wypożyczenia Kierana Tierneya po tym, jak żaden klub nie zgłosił zainteresowania odpowiednimi ofertami. (zdjęcie: Fabrizio Romano, Twitter)

Arsenal jest zainteresowany pozyskaniem pomocnika Juventusu, Manuela Locatelli.

Według raportu CalcioMercatoWeb, Kanonierzy są teraz gotowi zaoferować Kierana Tierneya w zamian za włoskiego międzynarodowego pomocnika.

Czytaj: W Premier League „rozczarowani” tą decyzją

Locatelli nie był w stanie sprostać oczekiwaniom od czasu przeprowadzki do Juventusu i był łączony z odejściem tego lata.

Zawodnik był na celowniku Arsenalu, zanim zdecydował się dołączyć do turyńskich gigantów i wygląda na to, że Kanonierzy z niego nie zrezygnowali.

Arsenal musi dodać więcej głębi i jakości w środku pola, a 25-letni pomocnik może okazać się dla nich idealnym nabytkiem. 25-latek został uznany za jednego z najlepszych młodych pomocników na świecie, kiedy pomógł Włochom wygrać mistrzostwa Europy w 2021 roku.

Jednak jego rozwój nie postępuje zgodnie z oczekiwaniami od czasu przeprowadzki do Juventusu. Przeprowadzka do Premier League może pomóc mu odzyskać formę i pewność siebie. Reprezentant Włoch może być idealnym partnerem dla Thomasa Parteya w przyszłym sezonie.

Czytaj: Real Madryt remisuje w La Liga

Juventus może nie zagrać w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie, a włoski zespół również boryka się obecnie z problemami finansowymi. Odejście Locatelli mogłoby okazać się idealne dla wszystkich stron.

Jeśli chodzi o Tierneya, szkocki lewy obrońca o wartości 25 milionów funtów spadł w hierarchii w Arsenalu i nie jest już dla nich kluczowym starterem. Obrońca musi ruszyć w poszukiwaniu regularnej gry w piłkę nożną, a jeśli Juventus zapewni mu gwarancje w pierwszej drużynie, może to okazać się ekscytującą szansą dla gracza.