Arsenal obserwuje 23-latka, który cieszy się zainteresowaniem w Europie i na Bliskim Wschodzie

0
6
Arsenal interesuje się Bitello. (zdjęcie: Clock End News, twitter)

Bitello cieszy się zainteresowaniem w Europie i na Bliskim Wschodzie. Zawodnik świętował swoje pierwsze powołanie do reprezentacji Brazylii. Arsenal jest zainteresowany 23-latkiem.

Cel Arsenalu, Bitello, pojawia się jako opcja transferu dla klubów z Arabii Saudyjskiej, Kataru, Turcji i Rosji.

23-letni ofensywny pomocnik stał się w ciągu ostatnich kilku miesięcy jednym z wyróżniających się zawodników najwyższej klasy rozgrywkowej Brazylii, co zapewniło mu powołanie do kadry do lat 23 przygotowującej się do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich.

CZYTAJ: Arsenal, wraz z wieloma innymi klubami, jest zainteresowany styczniowym transferem napastnika Brentford

Bitello przykuł uwagę skautów Arsenalu i dyrektor piłkarski Edu prowadził rozmowy na temat umowy, i choć do żadnego posunięcia nie doszło, giganci Premier League aktywnie go obserwują.

Klub Gremio nie spieszy się z utratą Bitello i odrzucił oferty od AS Monaco i Feyenoordu, ale zainteresowanie tych piłkarzem jest duże. Zainteresowanie wyraził także John Textor, właściciel Lyonu, który ma również udziały w Crystal Palace.

Dodatkowo, piłkarz cieszy się zainteresowaniem w Europie i na Bliskim Wschodzie, a wiele klubów prowadzi rozmowy z pośrednikami. Przeprowadzka do Arabii Saudyjskiej wydaje się na tym etapie mało prawdopodobna, biorąc pod uwagę, że okienko transferowe zamyka się w czwartek, ale Katar, Rosja i Turcja mają czas do połowy miesiąca i wszystkie te kraje są głównymi miejscami lądowania dla graczy z Ameryki Południowej.

CZYTAJ: Obejrzyj trening gwiazdy Manchesteru United Masona Greenwooda z Getafe

Jednak przyszłość Bitello jest teraz niepewna. Piłkarz opuścił weekendowe zwycięstwo nad Cuiabą z powodu kontuzji, zanim po raz pierwszy związał się z Brazylią, ale chociaż trener Gremio Renato Portaluppi potwierdził kontuzję, dał też do zrozumienia, że istnieją wątpliwości co do przyszłości zawodnika.

„Dużo rozmawiałem z Bitello. W środę i czwartek skarżył się na ból mięśni. Wprowadzanie go do gry byłoby dla nas zbyt ryzykowne” – powiedział Renato.

„To ważny zawodnik, on o tym wie. Rozmawiam z nim niemal codziennie. Okno transferowe dla niektórych krajów się zamknęło, ale nie dla wszystkich.”