Arsenal ogłosił przedłużenie kontraktu z kluczowym obrońcą

0
8
Prawy obrońca Ben White doszedł do porozumienia z Arsenal FC w sprawie przedłużenia kontraktu. (zdjęcie: arsenal, x)

Arsenal oficjalnie ogłosił przedłużenie kontraktu z obrońcą Benem White’em.

Obrońca reprezentacji Anglii podpisał nowy, długoterminowy kontrakt z Kanonierami. Umowa obowiązuje do 2028 roku i zawiera opcję przedłużenia o kolejny rok.

Odkąd White dołączył do Arsenalu z Brighton w lipcu 2021 roku, udowodnił, że jest kluczowym zawodnikiem zespołu, rozegrawszy 122 mecze dla Kanonierów we wszystkich rozgrywkach i strzelając cztery gole. W obecnym sezonie 26-letni Anglik rozegrał 39 meczów we wszystkich turniejach, strzelając dwa gole i notując cztery asysty.

CZYTAJ: Ogromna suma. Wiadomo, ile Arsenal będzie mógł latem wydać na transfery

„To fantastyczna wiadomość, że White wiąże swoją przyszłość z naszym klubem. Ben jest dla nas kluczowym zawodnikiem, czołowym profesjonalistą o zwycięskiej mentalności i jednym z chłopaków, który każdego dnia daje przykład. Determinacja i pozytywne nastawienie są kluczowe, ale to także wspaniała osoba. Wszyscy nie możemy się doczekać dalszej współpracy z Benem w nadchodzących latach” – skomentował podpisanie umowy Mikel Arteta.

Arsenal znajduje się obecnie na szczycie Premier League i po raz pierwszy od 2010 roku dotarł do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

CZYTAJ: Arsenal zrobił coś, czego nie było w Lidze Mistrzów przez 8 lat