Arsenal potwierdza przybycie międzynarodowego bramkarza USA

0
213
Arsenal potwierdza podpisanie kontraktu z bramkarzem USMNT Mattem Turnerem z New England Revolution. Bramkarz będzie nosił koszulkę z numerem 30. Źródło: Twitter

Arsenal potwierdza podpisanie kontraktu z bramkarzem USMNT Mattem Turnerem z New England Revolution.

Arsenal zakończył podpisanie kontraktu z Mattem Turnerem ze strony MLS New England Revolution.

28-letni bramkarz podpisał „długoterminowy” kontrakt z Arsenalem.

The Athletic poinformował w styczniu, że Arsenal uzgodnił umowę dotyczącą Turnera, a New England potwierdził odejście reprezentanta USA miesiąc później.

Rozumie się, że kluby uzgodniły opłatę podstawową w wysokości nieco poniżej 7 milionów dolarów, z dalszymi potencjalnymi dodatkami. New England zachowa procent wyprzedaży.

Turner dołączył do New England w 2016 roku i wystąpił w drużynie 111 razy.

Po raz pierwszy wystąpił w USMNT w zeszłym roku, w towarzyskim meczu z Trinidad & Tobago. Turner od tego czasu zgromadził 18 występów w reprezentacji.

Czytaj: To ona zostanie pierwszą kobietą sędzią w męskich Serie A

Menedżer Arsenalu Mikel Arteta powiedział: „Matt jest doświadczonym bramkarzem, który wniesie wysoką jakość do naszego składu.”

„Pokazał swoimi występami w ostatnich latach zarówno w MLS, jak i na szczeblu międzynarodowym ze Stanami Zjednoczonymi, że jest bramkarzem, który doda nam dodatkowej siły w przyszłym sezonie.”

„Witamy Matta i jego rodzinę w klubie i nie możemy się doczekać współpracy w nadchodzących latach”.

Turner będzie nosił koszulkę z numerem 30 w Arsenalu i dołączy do działu bramkarzy, w skład którego wchodzą Aaron Ramsdale i Bernd Leno.

The Athletic poinformował na początku tego miesiąca, że ​​nowo awansowany Fulham rozmawiał o podpisaniu kontraktu z Leno, który stracił miejsce jako bramkarz pierwszego wyboru Arsenalu po przybyciu Ramsdale’a zeszłego lata.

Turner dołącza do Arsenalu tego lata, podążając za Fabio Vieirą i Marquinhosem.

Arsenal osiągnął również porozumienie w sprawie podpisania kontraktu Gabriel Jesus z Manchester City.