Arsenal rozważa ponowny atak na Chelsea latem

0
36
Kanonierzy mają oko na jednego z wielu pożyczkobiorców Chelsea. Zdjęcie: Football Tweet, Twitter

Oczekuje się, że Chelsea latem zwolni wielu graczy, aby zrównoważyć ich ogromne wydatki, a Arsenal rozważa wkroczeni do akcji.

Klub z zachodniego Londynu wydał w styczniu ponad 250 milionów funtów, przynosząc dziewięć nowych twarzy w połączeniu dużych zakupów, młodych rekrutów i gigantycznej umowy pożyczki dla Joao Felixa z Atletico Madryt.

W sumie wydatki Chelsea pod rządami nowych właścicieli przekroczyły już 500 milionów funtów, a jednym z ich głównych celów w lecie będzie odzyskanie środków w celu spełnienia wymogów Financial Fair Play.

Jedyna znacząca opłata, jaką otrzymali w styczniu, pochodziła od Arsenalu, a Kanonierzy zgodzili się na obniżkę ceny o 12 milionów funtów za Jorginho – któremu pozostało tylko sześć miesięcy kontraktu.

Czytaj: Zawodnik Arsenalu na wypożyczeniu przewyższa Kyliana Mbappé!

Według The Guardian, Chelsea zamierza być „bezlitosna” w ograniczaniu składu i rozładowywaniu graczy latem, a Arsenal jest jedną z kilku drużyn gotowych spróbować zdobyć okazję.

Kanonierzy mają oko na Calluma Hudsona-Odoia, który raczej nie zostanie na Stamford Bridge, kiedy wróci z wypożyczenia w Bayer Leverkusen pod koniec sezonu.

Czytaj: The Guardian: 8 piłkarzy Chelsea odejdzie

Hudson-Odoi jest atrakcyjną propozycją, biorąc pod uwagę, że jest wychowankiem i był kiedyś jednym z najwyżej ocenianych młodych zawodników w Premier League.

Jednak wypożyczenie do Bundesligi jak dotąd nie przywróciło jego formy, ponieważ 22-latek zarejestrował tylko jedną asystę i zero bramek w 11 meczach ligowych – chociaż wpisał się na listę strzelców w Lidze Mistrzów.

Arsenal śledzi występy Hudsona-Odoi w Leverkusen przed potencjalnym ruchem, podczas gdy inne kluby również śledzą jego możliwą dostępność.