Arsenal szykuje wielką ofertę za nowego Skandynawa! To „nowy Haaland”?

0
52
Napastnik Atalanty na radarze potęg. To "nowy Haaland"? (zdjęcie: arsenal, twitter)

Napastnik porównywany jest do Erlinga Brauta Haalanda!

Według włoskich doniesień, Arsenal przygotowuje dużą ofertę za napastnika Atalanty, Rasmusa Højlunda.

Højlund strzelił już siedem bramek dla Atalanta w tym sezonie, a w zeszłym roku zdobył swoje pierwsze dwa występy w seniorskiej reprezentacji Danii.

Według La Repubblica, Arsenal śledził występy napastnika w Serie A w tym sezonie i teraz rozważa ofertę dla zawodnika reprezentacji Danii w letnim okienku.

Czytaj: Chelsea skontaktowała się z Pochettino!

Gazety donoszą również, że prezes Realu Madryt, Florentino Perez, jest również wielkim wielbicielem Højlunda, a 20-latek może być postrzegany jako wieloletni następca Karima Benzema.

Klub Atalanta nadal ma silną pozycję negocjacyjną, ponieważ uważa Højlunda za kluczową część swoich przyszłych planów, a napastnikowi pozostały jeszcze cztery lata kontraktu, który podpisał zeszłego lata. Sugerowano, że piłkarz nie zostanie sprzedany za mniej niż 50 milionów euro.

Czytaj: Gwiazda Tottenhamu poszukiwana przez Real Madryt!

Na początku tego miesiąca trener Atalanty, Gian Piero Gasperini, powiedział, że Højlund ma „podobne cechy” do napastnika Manchesteru City, Erlinga Haalanda.

„Højlund ma energię i intensywność, ale także jakość techniczną, która jest niezwykła. On też ma jeszcze wiele do zrobienia” – powiedział Gasperini.

„Ma bardzo podobne cechy do Haalanda, nie tylko wygląd.”

Brak postów do wyświetlenia