Arsenal za kontrakt z Victorem Osimhen proponuje 90 mln euro

0
236
Arsenal ma nadzieję na przejęcie tego lata dwóch elitarnych napastników. Mówi się, że jednym z nich ma być Victor Osimhen. Źródło: Twitter

Menedżer Arsenalu Mikel Arteta jest podobno zainteresowany pozyskaniem napastnika Napoli Victora Osimhena.

Zarówno Alexandre Lacazette, jak i Eddie Nketiah są gotowi do odejścia tego lata, dlatego Arsenal desperacko potrzebuje nowego strzelca i znajduje się w sytuacji, której nie widziano w Emirates od wyjazdu Robina Van Persiego do Manchesteru United w 2012 roku.

Ostatnio rozmowa krążąca wokół możliwości nowego numeru 9 dla Arsenalu obracała się wokół Gabriela Jesusa, obecnego piłkarza z Manchesteru City i brazylijskiej drużyny narodowej. Jednak ostatnie wydarzenia pokazały, że Osimhen, piłkarz z Napoli i z Nigerii, jest bardzo zainteresowany współpracą z Artetą.

Krążyły pogłoski, że 23-letni reprezentant Nigerii, który w tym sezonie trafił do siatki 18 razy w 32 meczach dla Napoli, wysłał swojego agenta do Londynu na rozmowy z Arsenalem w zeszłym tygodniu. Według CalicoMercato, Arsenal, który doznał niedawno rozczarowania brakiem Ligi Mistrzów, złożył ofertę 90 milionów euro, która została następnie odrzucona przez Napoli.

Czytaj: Prezydent Francji dzwonił do Mbappe, aby piłkarz pozostał w PSG

Negocjacje z prezydentem Napoli Aurelio De Laurentiisem są notorycznie problematyczne. Zarząd Arsenalu jest nieufny. Może dlatego, że giganci z północnego Londynu ścigają jednocześnie Jesusa i Osimhena. Dopiero okaże się, kto jest celem numer jeden dla Arsenalu. Można by jednak założyć, że tym człowiekiem jest Osimhen, jeśli mówi się o tej ofercie za 90 milionów euro.

Nie trzeba dodawać, że tego lata Arsenal musi znaleźć napastnika. Od Iana Wrighta po Thierry’ego Henry’ego i Robina Van Persiego, Arsenal miał jednych z najlepszych napastników, którzy uświetniali boiska europejskiego futbolu. Muszą zrobić to dobrze tego lata, jeśli chcą wrócić na wyżyny, z których kiedyś rządzili angielskim futbolem. Osimhen może być człowiekiem, którego potrzebują, aby się tam dostać.