Arsenal zwolni swojego pomocnika w styczniu

0
2
Arsenal szuka dobrego napastnika. (zdjęcie: arsenal, twitter)

Thomas Partey z Arsenalu może odejść w styczniu ze względu na obawy dotyczące czasu gry. Bądź na bieżąco z przyszłością pomocnika.

Według doniesień Thomas Partey jest coraz bardziej zaniepokojony swoją przyszłością w Arsenalu. Niektóre źródła sugerują, że może odejść, jeśli w dalszym ciągu będzie spychany na boczny tor i wypadać z łask w podstawowej jedenastce Mikela Artety.

Obawy pomocnika z Ghany wynikają z kontuzji pachwiny, która może wykluczyć go z gry aż do październikowej przerwy międzynarodowej. Partey rozpoczął sezon 2023–2024 na nieznanej mu pozycji prawego obrońcy w związku z pojawieniem się Declana Rice’a na jego ulubionej roli defensywnego pomocnika.

CZYTAJ: Dyrektor generalny Arsenalu odchodzi po 14 latach

Jednak w wyniku niedawnych przetasowań w składzie Arsenalu, Ben White odzyskał rolę prawego obrońcy, a Gabriel Magalhaes powrócił na pozycję środkowego obrońcy. Ta zmiana konfiguracji zaowocowała triumfalnym zwycięstwem 3:1 nad Manchesterem United w ich ostatnim meczu. Mimo to Partey zaczął wątpić w swoje miejsce w składzie, co oznaczało, że po raz pierwszy od czasu dołączenia do klubu trzy lata temu być może nie jest częścią najlepszej drużyny Arsenalu.

Pojawiły się sugestie, że Thomas Partey mógłby rozważyć potencjalny ruch w styczniowym oknie transferowym, jeśli w dalszym ciągu będzie odkładany na bok i wypadnie z łask Artety. Wśród zainteresowanych może znaleźć się Juventus, wieloletni wielbiciel byłego pomocnika Atletico Madryt.

Juventus widzi pomocnika Arsenalu Thomasa Parteya jako następcę Paula Pogby, który może zostać zwolniony przez klub, jeśli okaże się, że złamał przepisy antydopingowe.

CZYTAJ: Dyrektor Juventusu otwarcie mówi o przyszłości Paula Pogby

Podróż Parteya do Arsenalu rozpoczęła się w 2020 roku, kiedy dołączył do klubu za kwotę 45 milionów funtów. Był kluczową postacią dla Kanonierów, występując w 103 meczach, zdobywając pięć bramek i notując cztery asysty. Jednak kontuzje nękały jego czas w Premier League, przez co opuścił 45 meczów w klubie i reprezentacji.

Przyszłość Parteya w Arsenalu pozostaje niepewna w miarę zbliżania się styczniowego okna transferowego. Jego chęć regularnego grania w podstawowym składzie i obawy dotyczące czasu gry prawdopodobnie odegrają znaczącą rolę w określeniu, czy nadal będzie nosił koszulkę Arsenalu, czy też będzie szukał nowego wyzwania gdzie indziej. Fani Arsenalu z niecierpliwością będą czekać, jak rozwinie się ta sytuacja i czy Parteyowi uda się pokonać kontuzje i ponownie stać się kluczową postacią klubu.