Aston Villa chce w meczu z Manchesterem City wyrównać 120-letni rekord klubu

0
0
W ramach 15. kolejki angielskiej ekstraklasy Aston Villa zmierzy się z Manchesterem City na Villa Park. (zdjęcie: Collins Magaji, X)

Aston Villa będzie próbowała wyrównać 120-letni rekord klubu, grając z Manchesterem City w Premier League.

Aston Villa przystąpi do środowego spotkania po tym, jak dwukrotnie musiała odrabiać straty, aby w weekend zremisować na wyjeździe z Bournemouth 2:2.

Jednak ten punkt wystarczył, aby utrzymać Villę w czołowej czwórce, zdobywając 29 punktów w 14 meczach w sezonie 2023–2024.

Zespół Unaia Emery’ego stoi teraz przed wyzwaniem, jakim jest zmierzenie się w ciągu trzech dni z obrońcą tytułu Man City i obecnym liderem Arsenalem.

CZYTAJ: Trener Arsenalu Mikel Arteta mówi o transferze Aarona Ramsdale’a do Newcastle

Pozytywem jest jednak to, że oba te spotkania odbędą się na Villa Park, stadionie, na którym Villa zanotowała jedną z najbardziej przyciągających wzrok pass w Premier League w ostatnim czasie.

W sumie na własnym stadionie, Aston Villa zanotowała 13 kolejnych zwycięstw ligowych, a passa rozpoczęła się 4 marca.

Jeśli Villa zdoła pokonać Man City, będzie to wyrównanie passy 14 meczów, która rozpoczęła się po raz pierwszy w 1903 roku, a następnie została wyrównana 28 lat później, w 1931 roku.

Niemniej jednak, z drugiej strony, Emery nigdy w swojej znakomitej karierze menedżerskiej nie zanotował zwycięstwa nad Man City czy Pepem Guardiolą.

CZYTAJ: Pep Guardiola mówi o szansach Man City na tytuł Premier League

Emery zanotował cztery remisy i dziewięć porażek w 13 meczach ze swoim hiszpańskim rodakiem, a wszystkie pięć meczów przegrał z Man City.