Aston Villa spodziewa się latem ofert za zwycięzcę Pucharu Świata

0
43
Emiliano Martinez wierzy, że Kylian Mbappe pójdzie ścieżkami Messiego i Ronaldo. Zdjęcie: FootyEmporium, Twitter

Emiliano Martinez nadal imponuje Aston Villi po tym, jak zabłysnął na mundialu. 30-latek zdobył Złotą Rękawicę na turnieju w Katarze. W zeszłym roku podpisał nowy kontrakt z Villa, zobowiązując swoją przyszłość w klubie do 2027 roku.

Aston Villa spodziewa się ofert za zdobywcę Pucharu Świata, Emiliano Martineza tego lata, ale nie ma presji, by sprzedać argentyńską gwiazdę.

W niedawnym wywiadzie Martinez dał poważną wskazówkę na temat swojej przyszłości, kiedy powiedział: „Mam wrażenie, że dzisiaj mam poziom, aby grać w Lidze Mistrzów i spróbować ją wygrać.”

„Chciałbym zdobyć tytuł z Aston Villą. Nigdy nie należy tracić nadziei. Chciałbym wygrać Ligę Mistrzów z Aston Villą, ale będzie to trudne, ponieważ klub wciąż znajduje się w fazie wzrostu.”

Czytaj: Jesse Marsch zgadza się zastąpić Jonesa na stanowisku menedżera Southampton

Jednak najbliższa przyszłość Martineza jest poza jego kontrolą. 30-latek podpisał nowy pięcioipółletni kontrakt w styczniu 2022 roku, dzięki czemu trafił do najwyższego przedziału płac Villi. Biorąc pod uwagę długość jego umowy, Villa trzyma karty, a właściciele Nassef Sawiris i Wes Edens mają siłę finansową, aby oprzeć się ofertom.

Ostatecznie decyzja w sprawie przyszłości Martineza należeć będzie do szefa Unaia Emery’ego, który ma większą władzę niż jakikolwiek menedżer Villi od czasów Martina O’Neilla. Gdyby Hiszpan uwierzył, że istnieje bramkarz, który lepiej pasuje do jego stylu gry niż Martinez, otworzyłoby to drzwi do sprzedaży, chociaż na tym etapie Martinez jest wyraźnym pierwszym wyborem Emery’ego i był kapitanem drużyny pod nieobecność Johna McGinna.

Aston Villa oczekuje tego lata ofert za zwycięzcę Pucharu Świata, Emiliano Martineza. Argentyński stoper wyróżniał się w Katarze, za co otrzymał nagrodę Złotej Rękawicy.

Czytaj: Czy po odrzuceniu oferty z Arsenalu, zdecyduje się na United?

Martinez otrzymał Złotą Rękawicę dla najlepszego bramkarza na Mistrzostwach Świata po serii świetnych występów, w tym kluczowej obronie napastnika Francji Randala Kolo Muaniego na koniec dogrywki w finale, z wynikiem 3-3. Martinez wrócił z turnieju ze znacznie poprawioną reputacją.

Przemawiając w grudniu, jego agent Gustavo Goni powiedział włoskim mediom: „To wspaniały bramkarz, najlepszy na świecie. Niewiele klubów stać na takiego bramkarza jak on. Kluby Serie A? Czemu nie. Najwyraźniej mierzy wysoko, w Lidze Mistrzów.”