Aston Villa trzecim beniaminkiem Premier League

0
680
Aston Villa FC Facebook

Znamy już wszystkich beniaminków Premier League w nadchodzącym sezonie. Do zwycięzców Championship, Norwich i drugiego Sheffield United dołączył zespół Aston Villi, który pomyślnie przeszedł przez Play Offy. Dla „The Villans” będzie to powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej po 3 latach przerwy – z BPL spadli w sezonie 2015/16.

Podopieczni Deana Smitha zajęli w głównej fazie Championship piąte miejsce, niżej wśród uczestników Play Offów uplasowało się tylko Derby County Franka Lamparda. Paradoksalnie to właśnie te zespoły znalazły się w finale, po tym jak Aston Villa pokonała w dwumeczu West Bromwich i to dopiero po rzutach karnych. „The Rams” również miały trudną przeprawę z Leeds. Pierwsze spotkanie przegrali u siebie, a w drugim meczu stracili bramkę jako pierwsi, jednak ostatecznie udało im się strzelić o dwa gole więcej niż rywal i z wynikiem 4:2 awansować do finału.

Potyczka między zespołem z Birmingham, a drużyną Derby na stadionie Wembley nie przyniosła zbyt wiele emocji, jednak za sprawą El-Ghaziego Villa schodziła do szatni prowadząc po pierwszej połowie. W drugiej części spotkania podbiła wynik golem McGinna. Frank Lampard przeprowadził fantastyczne zmiany, wprowadzając na murawę Marriota i Waghorna. Pierwszy z nich asystował przy kontaktowym golu, drugi go strzelił. Nie wystarczyło to jednak, by wygrać.

„The Villans” mogą liczyć na spory zastrzyk gotówki ze względu na awans. Ze względu na gigantyczne kwoty zarabiane przez kluby Premier League za prawa telewizyjne, podopieczni Smitha zdobędą środki, które powinny spokojnie pomóc w utrzymaniu w najwyższej klasie rozgrywkowej. Trzeba jednak mądrze rozporządzać takimi kwotami, by nie skończyć jak Fulham (spadek), a powtórzyć sukces Wolves (7. miejsce).