Asystent Kloppa w Liverpoolu gotowy na zostanie trenerem w austriackim klubie

0
0
Asystent Jürgena Kloppa, Pep Lijnders, może zostać trenerem austriackiego klubu. (zdjęcie: Football Tweet, x)

Po rezygnacji Jürgena Kloppa z funkcji głównego trenera Liverpoolu pod koniec sezonu, jego sztab przygotowuje się do samodzielnej pracy i już zaczyna szukać pracy w innych klubach.

Na przykład niemiecki asystent Pep Lijnders, który według „The Times” przyciąga uwagę austriackiego klubu RB Salzburg, może wkrótce objąć stanowisko głównego trenera. „Byki” w zapraszaniu Holendra były bardziej wytrwałe niż Besiktas, który również był nim zainteresowany. Znane były również zamiary Ajaxu Amsterdam dotyczące zatrudnienia Lijndersa.

Zastępca menedżera Liverpoolu Pep Lijnders, znajdujący się wcześniej na krótkich listach Ajaxu i Besiktasu, jest pożądany przez Red Bull Salzburg.

CZYTAJ: Aston Villa w końcówce meczu z Liverpoolem otrząsnęła się z porażki

Zmiana trenera następuje w momencie, gdy RB Salzburg zbliża się do pierwszego sezonu od 11 lat bez tytułu mistrza Austrii, który SK Sturm Graz może odebrać klubowi. W kwietniu klub pożegnał się z Gerhardem Struberem, austriackim menadżerem, a pełniący obowiązki trenera Onur Cinel powróci z końcem sezonu do FC Liefering, austriackiego klubu piłkarskiego, grającego w drugiej lidze austriackiej.

CZYTAJ: Slot ujawnił jedną rzecz, jaką zrobiłby w przypadku przeprowadzki do Liverpoolu