Atlético Madryt bliskie podpisania kontraktu z obrońcą reprezentacji Hiszpanii

0
0
Atletico Madryt negocjuje transfer reprezentanta Hiszpanii. (zdjęcie: Spidey Atletico, x)

Atlético Madryt jest bliskie transferu obrońcy reprezentacji Hiszpanii. Klub poczynił znaczne postępy w negocjacjach z Realem Sociedad w sprawie transferu środkowego obrońcy Robena Le Normanda.

Dziennikarz Fabrizio Romano donosi, że rozmowy pomiędzy klubami trwają, a osobiste warunki kontraktu z 27-letnim zawodnikiem zostały już uzgodnione.

Le Normand może stać się pierwszym letnim transferem Atlético Madryt. Dodatkowo w ramach tej umowy, madrycki klub może wysłać do Realu Sociedad lewego obrońcę Javiego Galána, który drugą połowę sezonu 2023/24 spędził na wypożyczeniu u „Biało-Niebieskich”.

Atlético jest gotowe zapłacić za Le Normanda około 30 milionów euro plus premie, choć portal Transfermarkt wycenia zawodnika na 40 milionów euro.

CZYTAJ: Historyczny triumf Ewy Swobody na Mistrzostwach Europy

Warto zaznaczyć, że zespół Diego Simeone’a może wkrótce stracić trzech środkowych obrońców: Mario Hermoso, Gabriela Paulistę i Stefana Savicia. Kontrakt Savicia obowiązuje jeszcze przez jeden sezon, jednak madrycki klub przychylił się do prośby zawodnika o wcześniejsze rozwiązanie kontraktu. Hermoso jest bliski przeprowadzki do Napoli.

CZYTAJ: Real Madryt nie zagra w Klubowych Mistrzostwach Świata. Jaki jest powód?