Atletico Madryt łączony z gwiazdą Juventusu, której kończy się kontrakt

0
26
Di Maria, przez wielu uważany za najbardziej niedocenianego piłkarza swojego pokolenia; zdjęcie: Roy Nemer: Twitter

Atletico Madryt ma doświadczenie w poszukiwaniu argentyńskich rekrutów, odkąd Diego Simeone powrócił do steru. Ostatnio szukają wolnych transferów, starając się również obniżyć koszty. Angel di Maria spełnia oba te kryteria.

5-letniemu zdobywcy Pucharu Świata latem kończy się kontrakt i chociaż Juventus podobno chce go zatrzymać, negocjacje jeszcze nie ruszyły do przodu.

Di Maria jest w dobrej formie dla Bianconeri, strzelając 8 razy i asystując 7 razy w swoich 24 występach od momentu dołączenia do włoskiej drużyny.

Zobacz jeszcze: Paweł Dawidowicz w Fulham czy Leicester?

Todofichajes mówią, że Atletico jest zainteresowane pozyskaniem di Marii. Mówi się, że jego agent Jorge Mendes aprobuje ten ruch, a di Maria miałby szansę wrócić do Hiszpanii dziewięć lat po opuszczeniu Madrytu.

Juventus może być bez dochodów z Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie, co będzie mieć wpływ na icg środki. Pytanie, czy władze Juve będą w stanie zaoferować di Marii nową umowę. Dodatkowo jeśli Mendes negocjuje nową umowę, to zwiększa się zainteresowania di Marią.

Z perspektywy Atleti, di Maria z pewnością ma jakość, aby być użytecznym dodatkiem do ich drużyny.

Przeczytaj także: Szansa na poprawę gry reprezentacji Polski już dzisiaj

Argentyński weteran ma tendencję do grania w przedniej trójce, a czasami szerszej 4-2-3-1. Żadna z tych pozycji nie istnieje w obecnym ustawieniu Simeone, więc podpisanie di Marii może oznaczać zmianę systemu.