Atletico Madryt powalczy o drugie miejsce w La Liga

0
21
Diego Simeone; zdjęcie: EuroFoot: Twitter

Atletico Madryt jest obecnie w niesamowitej formie. Po sobotnim zwycięstwie nad Valencią, drużyna Diego Simeone jest niepokonana w ostatnich dziesięciu meczach w La Liga, gromadząc 24 punkty. Tylko Barcelona ma więcej punktów w tym czasie (27).

W rezultacie Atletico, przed niedzielnym El Clasico zajmowało trzecie miejsce w La Liga i miało tylko pięć punktów straty do rywali z miasta Realu Madryt, choć rozegrało jeden mecz więcej.

Wiemy, że  Real Madryt przegrał z Barceloną w El Clasico w niedzielny wieczór, nie zwiększając przewagi nad trzecim Atletico.

Zobacz jeszcze: Plotki transferowe dotyczące Juventusu

Atletico będzie polować na drugie miejsce w La Liga z 12 meczami pozostałymi do końca sezonu. W wyścigu o tytuł wicelidera La Liga ma więcej niż matematyczne szanse.

Porażka Realu Madryt prawie na pewno zakończyła szanse Królewskich na utrzymanie tytułu, a uwaga może przesunąć się na obronę korony Ligi Mistrzów, a także na dążenie do chwały w Copa del Rey.

Przeczytaj także: Michał Karbownik w jedenastce ”Kickera”

To może być na rękę Atletico Madryt, które chce zakończyć sezon na wysokim poziomie i zachować miejsce w Lidze Mistrzów na następną kampanię.

W ten sposób będziemy świadkami arcyciekawego pojedynku o drugie miejsce w La Liga. Czy Atletico zagrozi Realowi?