Atletico Madryt zgadza się z zawodnikiem Premier League

0
25
Simeone.

Diego Simeone i Atletico Madryt zajmują czwarte miejsce w La Liga, ale tracą 17 punktów do prowadzącej w tabeli Barcelony.

Atletico Madryt osiągnął porozumienie z Caglar Soyuncu w sprawie przeprowadzki tego lata na Civitas Metropolitan Stadium, donosi 90min.

Czytaj: Man United ma wiatr w żaglach i planuje dwa gigantyczne transfery latem

Kontrakt obrońcy z Leicester City wygasa wraz z końcem sezonu i piłkarz odchodzi do La Liga za darmo.

Hiszpańscy giganci również próbowali pozyskać zawodnika w styczniu.

Caglar Söyüncü dziękuje za pracę w Premier League.

Reprezentant Turcji ostatecznie został na King Power Stadium, ale portal 90min zdradza, że piłkarz jest teraz gotowy do podpisania umowy przedkontraktowej z Atletico przed letnim ruchem.

Liverpool i Newcastle United były jednymi z kilku angielskich klubów, które wyraziły zainteresowanie Soyuncu, ale nic konkretnego się nie wydarzyło w tych klubach, więc zamiast tego zawodnik pojedzie do Hiszpanii.

Czytaj: Ferguson wskazuje na jedną słabość United

Soyuncu był również poszukiwany przez kluby w Niemczech i we Włoszech.

Środkowy obrońca przybył do Leicester z Freiburga w 2018 roku, a rok później został stałym członkiem zespołu, zastępując Harry’ego Maguire’a.

Jego imponujące występy w sezonie 2019/20 zapewniły mu tytuł Drużyny Roku PFA, podczas gdy był częścią drużyny Leicester, która rok później zdobyła swój pierwszy Puchar Anglii, startując w finale przeciwko Chelsea.